Szybko, szybko, coraz szybciej

Szybkość, brawura, bezmyślność. To cechy 22-latka z gminy Kamień oraz 52-latka z gminy Chełm. Obaj panowie zostali zatrzymani i ukarani za głupotę i nadmierną prędkość, która – co podkreślają policjanci – zabija.

Zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące oraz wysokim mandatem i punktami karnymi zakończyła się brawurowa jazda po Chełmie 22-letniego kierowcy. (15 października) Młody i nieodpowiedzialny mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z miejskiej „drogówki” podczas pomiarów prędkości przy ul. Hrubieszowskiej. Powód? Na liczniku jego volkswagena było znacznie więcej, niż powinno.

– Kierujący volkswagenem mieszkaniec gminy Kamień jechał w terenie zabudowanym z prędkością 143 km/h, czyli za szybko o 93 km/h – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Uprawnienia do kierowania pojazdami stracił też kilka dni temu 52-letni mieszkaniec gminy Chełm. Ten mężczyzna z kolei został zatrzymany do kontroli drogowej w Ignatowie (gmina Kamień). Jechał za szybko o 70 km/h. Do domu wrócił również z mandatem i naliczonymi punktami karnymi.

– Apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że to również od nas samych zależy, czy bezpiecznie dotrzemy do celu – podkreśla podkomisarz i przypomina, że to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here