Szymonowicz walczył w Danii

Podczas rozgrywanego w duńskim Nykobig, niezwykle silnie obsadzonego, turnieju zapaśniczego „Thor Masters” dobrze zaprezentował się zapaśnik MKS Cement Gryf Chełm Szymon Szymonowicz. Nasz zawodnik, który wciąż ma szanse na zdobycie kwalifikacji olimpijskiej, zajął wysokie 7 miejsce przegrywając tylko z późniejszymi triumfatorami swojej kategorii wagowej.

Szymon turniej rozpoczął od porażki z późniejszym z triumfatorem kategorii do 87 kg, wicemistrzem świata oraz mistrzem Europy, Duńczykiem Turpalem Bisultanovem (0-8). W kolejnych walkach Szymonowicz pewnie pokonał Amerykanina Andrewa Berreyesa 8-0 oraz Norwega Martina Ljosåka 11-3. W swojej czwartej walce, po bardzo wyrównanym pojedynku Szymonowicz uległ  Holendrowi Marcelowi Sterkenburg 2-3, który turniej zakończył na trzecim miejscu. JJ