Tego meczu nie powinni przegrać…

Juniorzy starsi Chełmianki nie dali rady Orlętom Radzyń Podlaski i ulegli rywalom u siebie 2:6 (1:1). Bramki dla zespołu trenera Jana Konojackiego zdobyli Łukasz Adamski z karnego i Łukasz Bryk.
Choć wynik sugeruje łatwą wygraną gości, z przebiegu gry, o dziwo, lepsza była Chełmianka. – Nie wiem, jak mogliśmy przegrać to spotkanie i to w dodatku w tak wysokich rozmiarach – mówił po meczu Jan Konojacki. – Po pierwszej połowie powinniśmy prowadzić 4:0. Piłkarsko przewyższaliśmy rywala o klasę. Orlęta grały długie piłki w kierunku napastników i z tym sobie nie radziliśmy, zwłaszcza w drugiej części meczu. Gola na 1:2 straciliśmy po niepotrzebnym wyjściu z bramki Szymona Niemczuka, który źle obliczył lot piłki. Potem Łukasz Bryk fantastycznym strzałem z 30 metrów wyrównał i wydawało się, że wróciliśmy na właściwe tory. Dwie minuty później Michał Kozaczuk stracił piłkę, rywal znalazł się w sytuacji sam na sam i strzelił gola. Ta bramka podcięła nam skrzydła, zaczęliśmy popełniać coraz więcej błędów indywidualnych, straciliśmy kolejne gole. W następnej kolejce jedziemy do Łukowa, będziemy chcieli się zrehabilitować – dodaje J. Konojacki.
Chełmianka zagrała w składzie: Niemczuk – Adamski, Czepiel (57 Kozaczuk), Bryk, Tabaczek (65 Zakrzewski), Siarnik, Renowski (78 Szady), Rak, Górny, Dawid Kuśmierz, Damian Kuśmierz.
Pozostałe wyniki: UKS Widok Lublin – Victoria Parczew 2:0, Łada Biłgoraj – Orlęta Łuków 2:4, Wisła Puławy – Lewart Lubartów 2:4, Hetman Zamość – Janowianka Janów Lubelski 7:0. Pauzowały: Górnik Łęczna i Tomasovia Tomaszów Lubelski.
1. Hetman 7 19 29-5
2. Górnik 6 14 18-7
3. Orlęta Ł. 8 13 21-17
4. Orlęta R. 7 11 20-15
5. Tomasovia 6 11 14-9
6. Wisła 7 10 14-13
7. Widok 6 9 13-13
8. Łada 6 7 11-13