Tenisowe eldorado w samym centrum Lublina

Sportowe centrum ma powstać na tej działce

Prywatny inwestor planuje uruchomienie w Śródmieściu Lublina centrum sportowego, ukierunkowanego przede wszystkim na miłośników gry w tenisa. Na jednej z działek przy ul. Dolnej Panny Marii miałby powstać kompleks składający się z ośmiu kortów tenisowych, w tym sześciu zadaszonych, siłowni z prawdziwego zdarzenia, sal do fitness i zaplecza sanitarno-technicznego.

Aktualnie rozpoczęła się formalna procedura przygotowująca możliwość rozpoczęcia inwestycji. Inwestor wystąpił do Urzędu Miasta o wydanie decyzji o ustaleniu warunków zabudowy. Na chwilę obecną jej projekt trafił do uzgodnienia przez Zarząd Dróg i Mostów oraz Miejskiego Konserwatora Zabytków.

– O wydanie warunków zabudowy dla inwestycji przy ul. Dolnej Panny Marii wystąpiła osoba fizyczna. Wnioskowana powierzchnia budynku krytych kortów z siłownią i pozostałymi pomieszczeniami wynosi ponad 2,4 tys. m2. We wniosku o ustalenie warunków zabudowy nie podano powierzchni poszczególnych sal, w tym siłowni czy sal fitness. Aktualnie postępowanie jest na etapie uzgodnień. Termin realizacji danej inwestycji na tym etapie nie jest jeszcze znany – mówi Anna Czerwonka z Urzędu Miasta Lublin.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here