Teraz już liga

W ostatnim meczu kontrolnym, przed rozpoczynającymi się już w najbliższy weekend rozgrywkami III-ligi, Motor Lublin pokonał drużynę czwartoligowej Victorii Żmudź aż 5:0.

Szóste zwycięstwo, w dziewiątym rozegranym w letniej przerwie sparingu, dały żółto-biało-niebieskim gole Adama Nowaka, Piotra Darmochwała, Michała Palucha oraz pozyskanych przed nowym sezonem Rafała Kruczkowskiego i Michała Grunta.

Choć Motor w najbliższą niedzielę rozegra w Kraśniku ze Stalą pierwszy mecz w sezonie 2019/2020 o punkty, kadra lubelskiej drużyny nie jest jeszcze zamknięta. W sobotnim spotkaniu trener Mirosław Hajdo miał okazję do przyjrzenia się m.in. bramkarzowi Rafałowi Strączkowi (Stal Mielec), Piotrowi Rogale (Górnik Łęczna), Adrianowi Kajpustowi (Wólczanka Wólka Pełkińska) i Piotrowi Ceglarzowi (Stal Rzeszów).

Zagrał też, ale bardzo krótko, doświadczony 34-letni napastnik Dawid Nowak. Wychowanek Unii Hrubieszów, były zawodnik ekstraklasowych GKS Bełchatów i Cracovii, ostatni grający w Garbarnii Kraków, z powodu urazu ścięgna Achillesa już po kilku minutach musiał opuścić plac gry.

Motor Lublin – Victoria Żmudź 5:0 (3:0)

Motor – I połowa: Strączek (46 Olszewski) – Michota (62 zawodnik testowany), Rogala, Cichocki (62 Kajpust), Brzyski (69 Koszel), Bonin (60 Kruczkowski), Duda (62 Kamiński), Swędrowski (62 Kumoch), A. Nowak (46 Ceglarz), Darmochwał (46 testowany, 85 Paluch), D. Nowak (10 Paluch, 59 Grunt).

Bramki: Nowak 5, Darmochwał 25, Paluch 39, Kruczkowski 68, Grunt 85.

Wcześniejsze sparingi Motoru

10 lipca: KSZO 1929 Ostrowiec Św. 1:0 (Brzyski z rzutu karnego)
13 lipca: Pogoń Siedlce 0:1
17 lipca: Legionovia Legionowo 3:2 (Kruczkowski, Duda, Bonin) * Lewart Lubartów 2:1 (Michna samob. Buczek)
20 lipca: Hetman Zamość 2:0 (Swędrowski, Buczek)
24 lipca: Lublinianka 3:2 (Brzozowski 19, z. testowany 22, Nowak 39) * Broń Radom 1:1 (Grodzicki 11)
27 lipca: Legia II Warszawa 1:4 (Kruczkowski 66)