Tereny pofabryczne jak nowe

W Rejowcu Fabrycznym zakończyła się rewitalizacja terenów pofabrycznych. Osiedle socjalne przy Robotniczej zmieniło się nie do poznania. W najbliższą środę miasto organizuje oficjalne zakończenie inwestycji.

Projekt pod nazwą „Lepiej żyć” objął zasięgiem zdegradowany kwartał miasteczka z ul. Fabryczną i Robotniczą oraz ciąg pieszy wzdłuż ul. Cementowej, plac dworcowy i oświetlenie na osiedlu Morawinek przy ul. Chełmskiej, Dworcowej i Kolejowej. Wartość prac to aż 7,2 mln zł i w zdecydowanej większości była finansowana z Unii Europejskiej.

– Głównym działaniem w ramach projektu była modernizacja socjalnego osiedla mieszkaniowego, dawniej zakładowego cementowni, przy ul. Robotniczej – mówi Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego. – Zakres prac obejmował likwidację wspólnych łazienek i korytarzy, wykonanie indywidualnych wejść do lokali z wiatrołapami i docieplenie wszystkich budynków oraz budowę parkingów, wielofunkcyjnego boiska osiedlowego z placem zabaw i siłownią plenerową. Zmiany są tak duże, że jeżeli kogoś dawno nie było w tym miejscu to go teraz nie pozna.

W środę, 20 października, zaplanowano finalne zakończenie inwestycji.

To nie jedyna dobra informacja z Rejowca Fabrycznego. Od 14 października, na prośbę mieszkańców miasteczka, oświetlenie uliczne działa dłużej. Teraz lampy włączane są o 4.00 rano a gasną dopiero pół godziny po północy. – To m.in. ukłon do tych mieszkańców, którzy muszą dojeżdżać do pracy pociągiem – mówi burmistrz. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here