Tomasz Patra na emeryturę

22 lutego na zasłużoną emeryturę odchodzi mł. insp. Tomasz Patra. Na jego następcę wielu wskazuje dotychczasowego zastępcę – mł. inspektora Krzysztofa Tatysa.

Zmiany na kierowniczych stanowiskach we włodawskiej policji następują dosyć często. W ciągu ostatnich 20 lat tych komendantów zmieniło się około dziesięciu. Niektórzy obwiniają o to czynniki polityczne, jak np. zmiana władzy w Warszawie, inni z kolei wskazują na bardzo ciężkie warunki pracy na stanowisku komendanta powiatowej placówki. – Trzeba być niesamowicie silnym psychicznie, by na tym stanowisku długo wytrwać. Niejednemu się to nie udało i skończył w niesławie. Ktoś, kto nie pracował w policji, nigdy nie zrozumie wyjątkowej specyfiki tej pracy – mówi anonimowo policjant.

O nominacji na nowego komendanta policji we Włodawie dowiemy się zapewne niedługo.

Młodszy Inspektor Tomasz Patra urodził się 27 stycznia 1975 roku w Rejowcu Fabrycznym. Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Lublinie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1998 r. Od początku kariery zawodowej związany był z pionem kryminalnym, najpierw na stanowiskach wykonawczych, a następnie kierowniczych. Był między innymi Naczelnikiem Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej w Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu, kierownikiem Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie i od 2013 r. – z-cą Naczelnika Wydziału Kryminalnego w KWP w Lublinie. Przez wiele lat służył również w Komendzie Głównej Policji w Centralnym Biurze Śledczym. Od maja 2016 r. był z-cą komendanta KPP we Włodawie, a od czerwca 2018 r. był komendantem. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here