Tradycyjna palma wielkanocna…

Gminna Biblioteka Publiczna oraz Klub Kobiet Aktywnych w Urszulinie nie zapominają o miłośnikach pracy manualnej oraz twórczej. Tym razem zorganizowano warsztaty z wyplatania tradycyjnych palm wielkanocnych.

21 marca br. w bibliotece można było poczuć już atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych, ponieważ uczestnicy warsztatów pod czujnym okiem Nelly Hankiewicz oraz Marii Chróścik tworzyli od podstaw wielkanocne palmy. Przy tym uczyli się tradycyjnego wykonywania palm z bukszpanu, barwionych na kolorowo traw, zbóż i kwiatów z bibuły. Efektem ich pracy, a także niezwykłego talentu były własnoręcznie wykonane palmy wielkanocne które z pewnością zostaną wykorzystane podczas zbliżającej się Niedzieli Palmowej.

Głównym celem warsztatów było rozwijanie zdolności manualnych oraz wyobraźni. W tym popularyzacja rękodzieła jako atrakcyjnej formy aktywności pozwalająca na zdobycie nowych umiejętności, a także pielęgnowania tradycji związanych z tworzeniem ozdób i dekoracji świątecznych.

Same warsztaty oprócz cennego doświadczenia jak też praktycznych umiejętności dały uczestnikom poczucie spełnienia artystycznego. Dodatkowo miła atmosfera sprzyjała integracji pomiędzy uczestnikami, a wymiana doświadczeń artystycznych okazała się bezcenna. Uczestnicy dowiedzieli się ponadto o działaniach „Grupy Inicjatywnej Bez Granic” z Puchaczowa, do której należą panie prowadzące.

Biblioteka dziękuje wszystkim uczestnikom za wspólne spędzenie czasu, kreatywne pomysły oraz dobrą zabawę. Do zobaczenia na kolejnych międzypokoleniowych warsztatach! (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here