Trener Pietrzykowski odchodzi z Chełmianki

Chełmski Klub Sportowy „Chełmianka Chełm” poinformował dziś (4 czerwca), że kończąca się z dniem 30 czerwca 2026 roku umowa z trenerem Chełmianki Ireneuszem Pietrzykowskim, nie zostanie przedłużona.

– Dziękujemy trenerowi za pracę na rzecz klubu, zaangażowanie oraz wkład w rozwój zespołu. Życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Chełmiankę Chełm.

Ireneusz Pietrzykowski, kiedyś trener m.in. Stali Stalowa Wola, przejął kierowanie naszym III-ligowcem przed sezonem 2025/26. Miał sprawić, że Chełmianka awansuje do II ligi. Niestety, choć do ostatniej kolejki nasz zespół bił się o miejsce drugie, dające prawo do gry w barażach, ostatecznie skończył rywalizację na trzeciej lokacie. Kluczowe było to co stało się w 31 i 32 kolejce III ligi. Najpierw Chełmianka wygrała arcyważny mecz z KSZO 1:0 i awansowała wówczas na 2. miejsce. Wystarczyło wygrać trzy ostatnie spotkania i podopieczni trenera Pietrzykowskiego byliby w barażach. Niestety, kilka dni po zwycięstwie z ekipą z Ostrowca Świętokrzyskiego, Chełmianka tylko zremisowała z rezerwami Cracovii 3:3 (tracąc trzeciego gola w samej końcówce), i mimo dwóch wygranych w dwóch ostatnich kolejkach na 2. lokatę już nie wróciła.

Ostateczny bilans trenera Pietrzykowskiego z Chełmianką w sezonie 2025/26 to 21 zwycięstw, 9 remisów i 4 porażki. Pierwsza w tabeli Avia Świdnik przegrała tylko jeden mecz mniej, ale też jedno spotkanie więcej wygrała. I tylko tyle, albo aż tyle, zdecydowało o losie Pietrzykowskiego. Poszukiwania nowego trenera Chełmianki trwają. (kg, fot. Chełmianka Chełm)