Trzymajmy kciuki za Martę

Pochodząca z Zawadówki koło Chełma Marta Ziębakowska znalazła się w gronie 16 finalistek konkursu Miss Ziemi Łódzkiej 2017. Jeśli na gali finałowej, która odbędzie się w maju, dopisze jej szczęście, będzie miała szansę na udział w konkursie Miss Polski.

Marta Ziębakowska ma 20 lat. Jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, gdzie ukończyła klasę biologiczno-chemiczną. Wybrała taki profil, aby spełnić swoje marzenia o byciu lekarzem.

M.in. to zdjęcie Marty ukazało się w Vogue’u.

– Od kiedy pamiętam, marzyłam o medycynie i pójściu w ślady taty, Andrzeja, który jest lekarzem. W przyszłości chciałabym otworzyć w Chełmie własną klinikę dermatologiczną, która zajmowałaby się też medycyną estetyczną. Obecnie jestem studentką drugiego roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi – mówi Marta Ziębakowska.
Na casting do konkursu Miss Polski Ziemi Łódzkiej Marta zgłosiła się w styczniu tego roku. Jak przyznaje, namówili ją do tego przyjaciele ze studiów i rodzice.
– Początkowo byłam niechętna – wspomina. – Uważałam, że nie uda mi się przejść do finału. Nie wierzyłam w siebie. Jednak za ponowną namową rodziców, zdecydowałam się spróbować. Casting odbywał się w przemiłej atmosferze. Opowiedziałam jury o sobie i zrobiono mi próbne zdjęcia. Po trzech tygodniach dostałam maila z wiadomością, że jestem jedną z 16 finalistek konkursu. Byłam przeszczęśliwa i bardzo zaskoczona. Najbardziej ucieszyli się rodzice. Oni zawsze wspierają mnie we wszystkim, co robię. Bardzo ich kocham.
Poza medycyną, drugą największą pasją Marty jest modeling. Od 12. roku życia bierze udział w sesjach zdjęciowych. Ma na swoim koncie współpracę z różnymi modowymi magazynami, a wiele zdjęć z jej portfolio pojawiło się we włoskim Vogue’u czy Papercut Magazine z Chicago. Jako modelka uczestniczyła także w licznych mistrzostwach makijażu, pokazach mody i współpracowała z najlepszymi w Polsce makijażystami i fotografami.
– W czasie wolnym od nauki z wielką przyjemnością śledzę wszelkie wydarzenia ze świata mody, poznając nowe trendy, kultury; przyglądając się kulisom pracy modelek. Od dziecka moją pasją są pokazy mody, projektanci, podróże – mówi Marta.
Konkurs piękności Miss Ziemi Łódzkiej, w którym Marta bierze udział, to etap regionalny konkursu Miss Polski. Jego zwyciężczynie oraz wicemiss w poszczególnych regionach wezmą udział w ćwierćfinale, a następnie w półfinale. Wyłonione finalistki wezmą udział w wielkim finale Miss Polski, gdzie nagrodą główną jest tytuł najpiękniejszej Polki.
– Do 2014 roku zwyciężczyni reprezentowała Polskę w konkursie Miss World, natomiast od 2015 roku w konkursie Miss International. Ponadto zwyciężczynie reprezentują nasz kraj na międzynarodowym konkursie organizowanym od wielu lat w Polsce – Miss Supranational. Dodatkowo wicemiss oraz finalistki biorą udział w różnych międzynarodowych konkursach, udzielają się charytatywnie i wspierają różne akcje – opowiada Marta.
Dwudziestolatka jest przekonana, że udział w konkursie będzie dla niej przygodą życia.
– Myślę, że zapamiętam go na lata. Sam fakt, że znalazłam się wśród finalistek Miss Polski Ziemi Łódzkiej to dla mnie ogromne wyróżnienie i spełnienie marzeń. Będę miała przyjemność poznać wiele wartościowych osób, a także nabrać więcej pewności siebie. Bardzo chciałabym zajść jak najdalej, ale zdaję sobie sprawę, że każda z dziewczyn startujących w konkursie o tym marzy. Zatem już teraz cieszę się bardzo, że zostałam wyróżniona i jest mi dane poznać wiele wspaniałych osób -organizatorów konkursu, aktualną i byłe miss, fotografów, makijażystów, instruktorów choreografii i wiele innych. Jeśli nie zajdę dalej, będę cieszyła się z sukcesu pozostałych kandydatek. Zostałam wychowana tak, aby nigdy nikomu niczego nie zazdrościć, tylko cieszyć się ze szczęścia innych – mówi Marta. 
(kw, fot. Karolina Jakimiak)