Tyle zapłacimy w aquaparku

Będą liczne zniżki i promocje. Jak zapewnia prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie, Zbigniew Mazurek, wejście do aquaparku będzie kosztowało nawet mniej niż korzystanie z basenu przy I LO w Chełmie. Wszystko zależy od rodzaju wybranego biletu. Ceny za 70 minut pływania zaczynają się od 12 zł przy bilecie normalnym i 8 zł – ulgowym. Otwarcie obiektu już w najbliższą sobotę 26 listopada przed godz. 9.00.

 

To, na co wielu chełmian czekało, czyli cennik korzystania z chełmskiego aquaparku, już jest. – Zanim on powstał, przeanalizowaliśmy ceny obowiązujące w innych tego typu obiektach w Polsce oraz na basenach w województwie lubelskim – wyjaśnia Zbigniew Mazurek, prezes Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich. – Staraliśmy się wypośrodkować ceny biletów, choć zdajemy sobie sprawę, że w ocenie jednych będą one za niskie, a zdaniem innych – pewnie za wysokie. Tak jest zawsze. Mamy mimo to nadzieję, że ceny biletów, system zniżek na bilety ulgowe, rodzinne, grupowe, związane z „Chełmską Kartą 3+”, rozróżnienie cennika względem pory dnia, a przede wszystkim szereg atrakcji jakie oferuje nasz park wodny, pozwoli na korzystanie z naszych usług jak najszerszej grupie odbiorców.
Cennik dotyczący części basenowej został podzielony na 2 strefy. Pierwsza obejmuje dni od poniedziałku do piątku w godz. od 09:00 do 15:59, a druga te same dni od godz. 16:00 oraz weekendy i dni świąteczne. Podział na strefy cenowe dotyczy wyłącznie części basenowej oraz sal do gry w squasha, gdzie są zastosowane trzy strefy czasowe. Bilety do saunarium są takie same w każdym dniu tygodnia, z zaznaczeniem, iż część saunowa jest otwierana w późniejszych godzinach niż pozostałe atrakcje parku wodnego.

Maluchy za darmo

Wszystkie dzieci, które nie ukończyły 3. roku życia do aquaparku wejdą za darmo w każdym dniu tygodnia i o każdej porze dnia. – Należy przy tym pamiętać, iż wszystkie osoby do 13. roku życia z kolei będą mogły przebywać w części basenowej wyłącznie pod opieką osób dorosłych – podkreśla Mazurek. – Dzieci i młodzież przed ukończeniem 18 lat nie będą natomiast wpuszczane, nawet z opiekunem, do części saunowej. Tam wejście dostępne jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Każdy rodzaj biletu do Chełmskiego Parku Wodnego posiada opcję biletu ulgowego ze zmniejszoną ceną. Do skorzystania z biletu ulgowego uprawnieni są uczniowie, studenci (do 26. roku życia), dzieci powyżej 3 lat, emeryci, renciści oraz osoby niepełnosprawne. Przy zakupie biletu ulgowego należy przedstawić dokument, uprawniający do jego nabycia.
Wszyscy posiadacze „Chełmskiej Karty 3+” otrzymają zniżki 50 procent, liczone od cen biletów normalnych. Inne promocje i zniżki na bilety rodzinne nie łączą się ze rabatami wynikającymi z „Chełmską Kartą 3+”

Warto pływać rano

Od pierwszych dni funkcjonowania aquaparku będzie wprowadzona opcja „Poranne pływanie”, dostępna będzie codziennie od godz. 06:30 do 09:00. – Dotyczy to wyłącznie basenu pływackiego i basenu do nauki pływania – wyjaśnia Z. Mazurek. – W tych godzinach cena za 60 minut korzystania z tych basenów wyniesie tyle, ile obecnie kosztuje wejściówka w miejskim basenie przy I LO, a więc 9 zł za bilet normalny oraz 6 złotych za ulgowy. W godzinach obowiązywania „Porannego pływania” basen rekreacyjny, zjeżdżalnie oraz baseny jacuzzi będą wyłączone z użytkowania.

Opłaca się przyjść całą rodziną

Nie dość, iż korzystanie z atrakcji parku wodnego jest przyjemniejsze w gronie rodzinnym, to osoby te będą mogły liczyć na wiele rabatów. Koszt wejścia będzie uzależniony od liczby osób dorosłych (1 lub 2) oraz ilości dzieci. Najatrakcyjniejsze, w przeliczeniu na koszt godzinowy, będą bilety dla rodziców z kilkorgiem dzieci. – Nasz cennik preferuje również pojedyncze osoby z dziećmi – podkreśla Z. Mazurek. – Dla przykładu koszt zakupu na tygodniu do godz. 15:59 indywidualnych biletów „60 min. + 10 min gratis” dla 2 dorosłych i 1 dziecka wyniósłby 32 złote, natomiast korzystając z biletów rodzinnych wejściówka będzie w sumie 6 zł tańsza. Liczone w ten sposób różnice w cenach biletów będą większe przy wyborze 100 i 200 minutowych opcji korzystania z aquaparku i mogą wynieść kilkanaście złotych różnicy. Bilety rodzinne dotyczą już 1 osoby dorosłej z 1 dzieckiem.

Cały dzień w aquaparku

Chełmski Park Wodny przygotował specjalne bilety dla tych, którzy nie chcą kontrolować czasu spędzanego w Chełmskim Parku Wodnym. Całodniowe bilety dotyczą zarówno części wodnej jak i saunarium. Z takim biletem nie ma żadnych dopłat za przekroczony czas. Koszt takiej wejściówki dla jednej osoby to 45 zł. Uczniowie, studenci, emeryci zapłacą 30 zł. Rodzic z dzieckiem zapłaci w sumie 65 zł, dwie osoby dorosłe i dziecko – 89 zł, a za każde kolejne dziecko dopłacimy 20 zł. Czteroosobowa rodzina za spędzenie w aquaparku całego dnia zapłaci w sumie 109 zł.

Ile zapłacimy?

Za korzystanie z części basenowej za godzinę plus 10 minut do 15.59 za pojedynczy bilet zapłacimy 12 zł (normalny) i 8 zł (ulgowy). Od 16.00 ceny wynoszą odpowiednio 14 zł i 11 zł. 100 minutowy bilet kosztuje 19 zł – normalny i 13 zł – ulgowy do 15.59 w pierwszej strefie oraz 21 zł i 16 zł w drugiej. 200-minutowy pobyt w aquaparku to wydatek rzędu 30 zł i 22 zł do godz. 15.59 oraz 32 zł i 25 zł od 16.00.
Bilet rodzinny po południu lub w święta dla dwóch dorosłych i dziecka kosztuje 51 zł za 100 minut i 84 zł za 200 minut. Każde kolejne dziecko musi kupić bilet odpowiednio za 11 zł lub 17 zł.
Jest tez oferta dla zorganizowanych grup, które z aquaparku mogą korzystać w godz. 9.00 – 16.00. Uczniowie (grupa co najmniej 15 osób) oraz emeryci i renciści (minimum 10 osób) zapłacą 11 zł za 100 min. i 18 zł za 200 min.
Jedna godzina korzystania ze wszystkich saun i atrakcji saunarium wyniesie 20 zł za bilet normalny i 15 zł za bilet ulgowy. Za 2 godz. spędzone w saunach trzeba będzie zapłacić 30 zł w przypadku biletu normalnego i 23 dla biletu ulgowego, zaś za 3 godz. Odpowiednio 40 zł i 30 zł, ale 60 minut „saunowania” wyniesie wówczas odpowiednio 13.33 zł przy bilecie normalnym i 10 zł dla osoby, której przysługuje bilet ulgowy.
Wynajęcie na 1 godzinę sali do squasha, w zależności od pory dnia i dnia tygodnia, będzie kosztować od 22 zł do 28 zł w przypadku biletów normalnych i od 16 do 22 zł przy biletach ulgowych. Cena ta obejmuje korzystanie przez określony czas z kortu i jest niezależna od liczby osób tam grających. Czas liczony jest dopiero po wejściu na salę gry.

Jak korzystać z aquaparku

Zapewne nie wszyscy chełmianie do tej pory mieli możliwość pływania w aquaparku. Warto więc wiedzieć, jak należy z niego korzystać. – Każdy klient otrzyma do dyspozycji dwie szafki – wyjaśnia prezes Mazurek. – Pierwsza, przed punktem kasowym, na zewnętrzne obuwie. Druga, po przekroczeniu punktu kasowego, ubraniowa. Po dokonaniu opłaty za wybrany przez siebie rodzaj biletu otrzymamy specjalną elektroniczną bransoletę, czyli tzw. transponder, która będzie naszym kluczem do szafek na ubrania, indentyfikatorem oraz podstawą rozliczenia. Po przekroczeniu bramki wejściowej następuje automatyczne uruchomienie zegara wykupionego czasu. Czas liczony jest niezależnie od liczby minut spędzanych w szatni, toalecie lub innych miejscach obiektu. Rozliczenie następuje przy bramce wyjściowej. Jeśli byliśmy w parku wodnym dłużej, niż określa to kupiony przez nas bilet, następuje dopłata za dodatkowe minuty spędzone w części pływackiej. Będzie to 25 lub 30 groszy za każdą minutę w zależności od rodzaju biletu. W praktyce przekroczenie czasu o 5 minut związane jest z dopłatą np. 1.50 zł. Przekroczenie czasu o 60 minut będzie równoznaczne z dopłaceniem 18 zł. W takim przypadku zdecydowanie bardziej opłacalny może okazać się od razu zakup biletu o większej liczbie minut.

Cennik nie jest ostateczny

Z dużym prawdopodobieństwem cennik chełmskiego aquaparku w przyszłości będzie ulegał korektom. Jak mówi Z. Mazurek, w planach są kolejne zniżki, promocje, tak by Chełmski Park Wodny był efektywnie wykorzystywany każdego dnia. – Jesteśmy przy tym otwarci na sugestie klientów, co do rozwiązań i regulaminu stosowanego w naszym obiekcie – mówi prezes spółki. – Szczegółowo będziemy analizować statystyki dotyczące ilości klientów w poszczególnych dniach i godzinach, by dopasować cennik i promocje do ich oczekiwań. Docelowo planujemy też wprowadzenie karnetów stałego klienta, okazjonalnych zniżek oraz szeregu nowych usług – atrakcji związanych z wykorzystaniem potencjału Chełmskiego Parku Wodnego.

W porównaniu do innych…

Ceny biletów do Chełmskiego Parku Wodnego są pod wieloma względami porównywalne do cen biletów na kryte pływalnie w regionie, poczynając od (zgodnie z dostępnymi na stronach internetowych cennikami) wejściówek normalnych w kwocie 9 zł na basenie przy I LO w Chełmie, poprzez 10 zł za wejście do basenu OSiR w Zamościu, 11,50 zł i 13,50 zł na pływalni AWF w Białej Podlaskiej do 12 zł promocji „happy hours” i 18 zł biletu do parku wodnego w Lublinie. – Pamiętać przy tym należy, iż porównywanie krytych pływalni działających przy szkołach lub innych instytucjach do kompleksu parku wodnego oferującego znacznie większą liczbę atrakcji, co również wiąże się z kosztami utrzymania, nie jest do końca właściwe – zaznacza Zbigniew Mazurek. – Sądzimy zatem, że zastosowane w naszym cenniku stawki są w wielu przypadkach mniejsze niż na „zwykłych” pływalniach oraz znacznie niższe niż w podobnych pod względem liczby atrakcji aquaparkach. (ptr)