Uciekał, bo był pijany

Dwóch kierowców z zakazem prowadzenia aut zatrzymali włodawscy policjanci. Jeden z nich był pijany i ani myślał zatrzymać się do kontroli. Udało się go dogonić dopiero po kilkuminutowym pościgu. Miał ponad 2 promile.

W niedzielę (7 marca) policjanci włodawskiej drogówki w Urszulinie złapali na przekroczeniu prędkości kierowcę osobowej kii. – Okazało się, że na dozwolonej „siedemdziesiątce” poza obszarem zabudowanym kierowca samochodu poruszał się z prędkością powyżej 100 kilometrów na godzinę – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Ponieważ kierujący nie zatrzymał się do kontroli, policjanci ruszyli za nim w pościg.

Po kilku minutach zatrzymali uciekiniera, którym okazał się 34-latek z gminy Urszulin. Sprawdzenie w systemach wykazało, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go do 2023 roku. Jakby tego było mało, badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkohole. To nie jedyny kierowca, który owego weekendu zdecydował się na jazdę pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

W sobotę urszulińscy policjanci zatrzymali 32-latka z Lublina, który kierował renault. Stróże prawa ustalili, że złamał aktywny zakaz sądowy kierowania pojazdami, który obowiązywał go do końca 2023 roku. Obydwaj kierujący odpowiedzą za popełnione przestępstwa drogowe. Grozi im do 5 lat więzienia – dodaje pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here