Uczą promując zdrowie

Uroczystość wręczenia certyfikatów w SP nr 27

Dziewięć placówek otrzymało Miejskie Certyfikaty „Szkoła Promująca Zdrowie”. Odznaczenia wręczył prezydent Krzysztof Żuk. Uroczystość odbyła się w piątek, 5 października, w Szkole Podstawowej nr 27 im. Marii Montessori.


Lublin to jedyne miasto w Polsce, które samodzielnie zainicjowało powstanie Miejskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. – W wyniku upowszechnienia idei Programu Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie aktualnie na terenie miasta Lublin 66 przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych znajduje się na różnych etapach realizacji programu. 57 placówek zostało już uhonorowanych Miejskim Certyfikatem „Szkoła Promująca Zdrowie” – mówi Katarzyna Duma z biura prasowego ratusza.

Nadawanie miejskich certyfikatów odbyło się w dniu Festiwalu Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie Miasta Lublin. Dla dzieci przygotowano zajęcia z edukacji zdrowotnej w formie zabaw, warsztatów i konkursów. (EM.K.)

Do miejskiej sieci szkół promujących zdrowie dołączyły: Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 12, Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 36, Przedszkole nr 54, Przedszkole nr 77, Prywatne Dwujęzyczne Przedszkole „Motylek” w Lublinie, Prywatne Przedszkole „Motylek”, Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Pawła II, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina i Szkoła Podstawowa nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here