Uczniowie ZSEiT w Grecji

Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych w Chemie rozpoczął kolejny etap projektu pod nazwą „Zagraniczne praktyki w Grecji, szansa na dobry start w zawodzie mechanik, elektryk, teleinformatyk i mechatronik”.

20 września do Grecji wyjechała kolejna grupa uczestników projektu, uczniów technikum elektrycznego i mechatronicznego ZSEiT pod opieką Sławomira Kozioła i Barbary Czyż. Pierwszego dnia uczniowie zapoznani zostali z zasadami bezpieczeństwa i programem praktyk. Oprócz obowiązków wynikających z przebiegu praktyk zawodowych jest czas na relaks i atrakcje kulturalno-turystyczne.

Następnego dnia po przyjeździe odbyły się pierwsze zajęcia. Uczniowie obserwowali proces produkcyjny wytwarzania oliwy, bowiem przetwórstwo oliwek stanowi podstawową gałąź gospodarki tego regionu. Zapoznali się też z eksploatacją, konserwacją i naprawą urządzeń służących do produkcji oliwy.

W środę rozpoczęły się szkolenia ze specjalistą z dziedziny mechatroniki. Wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywały się wyłącznie w języku angielskim, pod nadzorem greckich instruktorów. Uczniowie wrócili do Chełma 4 października. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here