UMCS znów dostrzeżony na świecie

Już trzeci rok z rzędu Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazł się wśród uczelni sklasyfikowanych w światowym rankingu CWUR – The Center for World University Rankings 2022-2023. Tym razem uczelnia uzyskała 1547 lokatę wśród niemal 2000 światowych uczelni i dzięki temu znalazła się w prestiżowym gronie niespełna 8% najlepszych, globalnych uniwersytetów.

W rankingu CWUR wykorzystuje się siedem obiektywnych wskaźników pogrupowanych w czterech tematycznych obszarach: poziom edukacji (mierzony liczbą absolwentów danej uczelni, którzy zdobyli ważne wyróżnienia akademickie w stosunku do wielkości uczelni; zatrudnienie absolwentów (mierzone liczbą absolwentów uczelni, którzy zajmowali najwyższe stanowiska kierownicze w największych globalnych firmach i przedsiębiorstwach w stosunku do wielkości uczelni); jakość wydziałów w ramach jednostki (mierzona liczbą pracowników wydziałów, którzy zdobyli istotne wyróżnienia akademickie); wyniki badań, m.in. dorobek naukowy (mierzony całkowitą liczbą artykułów naukowych) i cytowania (mierzone liczbą cytowań w przywołanych powyżej czasopismach).

W tym roku sklasyfikowanych według wyników akademickich zostało 19 788 uczelni z całego świata. – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej został oceniony w obszarach dotyczących zatrudnienia oraz badań naukowych, gdzie zajął kolejno 1409 i 1479 miejsce. W rankingu regionalnym plasujemy się na 530 miejscu, co stawia nas wśród 600 najlepszych uczelni europejskich. W skali ogólnopolskiej znaleźliśmy się na 30 pozycji – informuje Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego UMCS.

The Center for World University Rankings (CWUR) to wiodąca organizacja konsultingowa zapewniająca doradztwo w zakresie polityki, analizy strategiczne i usługi konsultingowe dla rządów i uniwersytetów w celu poprawy wyników nauczania i badań.

CWUR publikuje autorytatywne globalne rankingi uniwersytetów, znane z obiektywizmu, przejrzystości i spójności.

MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here