Uszkodził drzwi, przebił opony

Pijany sąsiad napadł na młodą kobietę w jej domu. Nie tylko ją poturbował, ale uszkodził też drzwi i zaparkowane pod domem auto. Na razie nie są znane motywy, jakie nim kierowały. Wiadomo, że tej dwójki nigdy nic nie łączyło oprócz tego, że mieszkali obok siebie.

W sobotnią (30 marca) noc do mieszkania 26-latki z gminy Włodawa wtargnął nietrzeźwy 23-latek. Mężczyzna był bardzo agresywny, nie reagował na prośby 26-latki o opuszczenie mieszkania – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Zaczął szarpać, uderzać i wyzywać zarówno 26-latkę, jak również jej znajomego. W napadzie szału wyrwał listwę w drzwiach i z impetem zamknął drzwi, uszkadzając je.

Po chwili okazało się, że mężczyzna nie oszczędził też zaparkowanego przed domem Volkswagena Passata. Przebił w nim opony i uszkodził klosz lampy. Policjanci ustalili, że 23-latek, demolując auto, zranił się w dłoń i trafił na oddział chirurgiczny włodawskiego szpitala. Tam opowiedział, że został pobity.

33-letni właściciel auta oszacował straty na kwotę 800 zł. Uszkodzone drzwi i ścianę 26-latka oszacowała na 1000 zł. 23-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, naruszenia nietykalności oraz naruszenia miru domowego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na poczet grożącej kary zatrzymano od 23-latka mienie w wysokości 1000 zł – dodaje pani rzecznik. (bm)