Varius Manx i Kayah gwiazdami Chmielaków

Wiemy już, jakie gwiazdy pojawią się na tegorocznych krasnostawskich Chmielakach. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia. Na scenie pojawią się, m.in. Kayah i Varius Manx.

– Już nie czekamy… już zaczynamy… Pierwszy dzień wakacji to idealny czas na prezentację pierwszego zespołu, który wystąpi na tegorocznych Chmielakach! Jak chcecie zobaczyć „Orła cień”, „pocałować noc” czy sprawdzić „jak zamigotał świat”, to ten wieczór musicie spędzić na naszej imprezie – zachęca do udziału w tegorocznym święcie piwa i piwowarów, Krasnostawski Dom Kultury. W ten sposób placówka ogłosiła, że 19 sierpnia o godz. 20.30 na scenie zorganizowanej w Rynku w Krasnymstawie pojawi się legenda polskiego pop-rocka, zespół VARIUS MANX, założony w 1989 r. przez Roberta Jansona.

Jego pierwszą wokalistką była Anita Lipnicka, w 1996 r. zastąpiona przez Katarzynę Stankiewicz (Stankiewicz była wokalistką Varius Manx od 1996 do 2000 r., i jest nią ponownie od 2015 r.). Przed zespołem z Łodzi na krasnostawskiej scenie pojawi się grupa RED LIPS, założona w 2010 r. z inicjatywy gitarzysty Łukasza Lazera i piosenkarki Joanny Lazer. Do największych hitów grupy należą utwory „To co nam było”, „Czarne i białe”, czy „Zanim odejdziesz”. W sobotę, 20 sierpnia, na Chmielakach wystąpią z kolei: MERY SPOLSKY (Maria Ewa Żak), polska piosenkarka, autorka tekstów, przez lata aktywności muzycznej wystąpiła na festiwalach, takich jak Europejskie Targi Muzyczne CoJestGrane w Warszawie, Enea Spring Break w Poznaniu, Open’er Festival, Kraków Live Festival, Orange Warsaw Festival, czy Męskie Granie.

Po niej na scenie pojawi się KAYAH, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Przypomnijmy tylko, że jej największe przeboje to: „Fleciki”, „Na językach”, „Supermenka”, „Śpij kochanie, śpij”, „Prawy do lewego”, „Testosteron”, „Prócz ciebie, nic”, „Za późno”, „Po co” czy „Ramię w ramię”. W ostatni dzień Chmielaków wystąpią VITO BAMBINO i ROKSANA WĘGIEL, należący do młodszej generacji polskiej sceny muzycznej. Roksana Węgiel to zwyciężczyni pierwszej edycji The Voice Kids oraz Eurowizji Junior 2018 i zdobywczyni tytułu Artysta 2019 roku MTV. Jej debiutancki singiel „Żyj” w serwisie YouTube wyświetlono ponad 13 mln razy.

Organizatorzy imprezy przypominają też o konkursie na Miss Chmielaków 2022. Mogą się do niego zgłosić dziewczyny, które ukończyły 18 lat. By w nim wystartować wystarczy do 15 lipca wysłać maila zatytułowanego „Miss Chmielaków 2022” na adres biuro@promoters.pl

W treści maila muszą być zawarte następujące informacje: imię i nazwisko, data urodzenia, adres, nr telefonu, adres email oraz wymiary: wzrost, biust, biodra, talia. Do maila prosimy dołączyć minimum dwa zdjęcia: fotografię pełnej sylwetki (preferowane zdjęcia w stroju kąpielowym), drugie dowolne wybrane zdjęcie, gdzie wyraźnie widać twarz. Spośród przesłanych zgłoszeń, zostanie wybranych 8-12 finalistek. (kg)

5 KOMENTARZE

  1. 19 sierpnia i cyk rezerwacja na weekend w innym województwie żeby nie patrzeć na tą żenadę i klepanie sie po plecach pseudo włodarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here