W końcu tańsze tankowanie

Podobno już w przyszłym roku we Włodawie otwarta zostanie miejska stacja paliw. To odpowiedź miejskich władz na wieloletnią drożyznę na miejscowych stacjach benzynowych, na których ceny były średnio o 20 groszy wyższe, niż w pozostałej części województwa.

Burmistrz Wiesław Muszyński zapowiedział ostatnio, że trwają prace nad uruchomieniem miejskiej stacji paliw, która już w przyszłym roku ma powstać na terenie MPGK-u. Tankowanie ma być na niej o wiele tańsze niż na Orlenie czy Lotosie – największych włodawskich stacjach, które od wielu lat korzystają z tego, że Włodawa jest najbardziej oddalonym od innych ośrodków miejskich miastem w Polsce.

Przeciętnemu mieszkańcowi nie opłaca się jechać do Chełma czy Parczewa, by zatankować swoje auto, choć tam ceny są średnio o 20 groszy niższe. Swego czasu nawet sąd badał, czy dwie włodawskie stacje nie pozostają w zmowie cenowej, ponieważ ich cenniki od lat są praktycznie identyczne. Dlatego w ostatnim czasie wszyscy przecierają oczy ze zdumienia, bo ceny benzyny i oleju napędowego we Włodawie nie przekroczyły jeszcze 6 zł i są obecnie jednymi z najniższych w regionie. Mamy nadzieję, że tak zostanie na długo. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here