W piątek poznamy Sportowca Roku 2019

W „Złotej dziesiątce” wybranej przez kibiców przed rokiem znalazło się aż czterech zawodników „Koziołków”, a zacięty bój o zwycięstwo stoczyli Paweł Miesiąc i Wiktor Lampart. Co ciekawe, już trzeci raz z rzędu na najniższym stopniu podium uplasowała się Ewelina Kamczyk, piłkarka Górnika Łęczna, zespołu, który w 2018 roku po raz pierwszy w historii wywalczył mistrzostwo kraju.

W najbliższy piątek poznamy Sportowca Roku Województwa Lubelskiego 2019 w plebiscycie „Dziennika Wschodniego”. Kapituła plebiscytowa już dokonała wyboru. Do 29 stycznia swoje głosy mogą z kolei oddawać jeszcze kibice.


Wojewódzka gala sportu organizowana przez “Dziennik Wschodni” odbędzie się już po raz piętnasty. Podobnie jak przed rokiem, najlepszego sportowca, drużynę i trenera roku wytypowała kapituła, w skład której weszli przedstawiciele redakcji na czele z redaktorem naczelnym Krzysztofem Wiejakiem i kierownikiem działu sportowego Jarosławem Klukowskim oraz sportowcy, trenerzy i działacze z klubów z województwa lubelskiego.

Na „Najpopularniejszego Sportowcu 2019 roku” oraz na „Najpopularniejszego Sportowca Juniora 2019 roku” wciąż mogą głosować czytelnicy, którzy do obu kategorii nominowali aż 80 zawodniczek i zawodników. Aby zagłosować na swojego faworyta wystarczy wysłać SMS o treści „sportowiec” wraz z numerem kandydata na numer 72480 (np. sportowiec 00). Koszt jednej wiadomości to 2,46 zł z VAT. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej gazety.

Kto zostanie „Najpopularniejszym Sportowcem 2019 roku”? Przed rokiem plebiscyt czytelników wygrał Paweł Miesiąc, żużlowiec Speed Car Motoru Lublin. Teraz, biorąc pod uwagę świetny występ beniaminka żużlowej PGE Ekstraligi w debiutanckim sezonie, można spodziewać się, że po zwycięstwo sięgnie, któryś z zawodników szóstej drużyny najsilniejszej żużlowej ligi świata.

Jeśli chodzi o wybór kapituły, tutaj nie powinniśmy mieć żadnej niespodzianki. Inny wybór zwycięzcy niż Pawła Fajdka, który w 2019 roku stanął po raz czwarty z rzędu na najwyższym stopniu podium lekkoatletycznych mistrzostw świata w rzucie młotem, należało by uznać za wielkie faux pas.

Na plebiscytowym podium powinna znaleźć się także Aleksandra Mirosław z KW Kotłownia, która w minionym roku obroniła tytuł mistrzyni świata we wspinaczce sportowej. Co warte podkreślenia, zarówno Fajdek jak i Mirosław mają już zapewniony udział w tegorocznych igrzyskach olimpijskich, które odbędą się w Tokio.

BAS

Przed rokiem w głosowaniu kapituły pod przewodnictwem redaktora naczelnego „Dziennika Wschodniego”, Krzysztofa Wiejaka, Aleksandra Rudzińska z KW Kotłownia Lublin, mistrzyni świata we wspinaczce sportowej na czas, zajęła drugie miejsce, ustepując pierwszeństwa jedynie Paulinie Gubie z AZS UMCS Lublin, mistrzyni Europy 2018 w pchnięciu kulą.

„10” wytypował także „Nowy Tydzień”:

1. Paweł Fajdek (Agros Zamość), lekka atletyka
2. Aleksandra Mirosław (KW Kotłownia), wspinaczka sportowa
3. Mikkel Michelsen (Speed Car Motor), żużel
4. Kinga Wojtasik (AZS UMS TPS), siatkówka plażowa
5. Weronika Gawlik (MKS Perła Lublin), piłka ręczna
6. Sofia Ennaoui (AZS UMCS), lekka atletyka
7. Malwina Kopron (AZS UMCS), lekka atletyka
8. Karolina Kołeczek (AZS UMCS), lekka atletyka
9. Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna), pilka nożna
10. Konrad Czerniak (AZS UMCS), pływanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here