W XVIII Turnieju Piłki Nożnej pamięci Redaktora Dariusza Kwieka

Już po raz 19. Ognisko TKKF Omega i sportowe środowisko w Lublinie turniejem piłkarskim przypomniało zmarłego w 2000 roku Dariusza Kwieka, dziennikarza sportowego „Gazety w Lublinie”.


– To był wielki przyjaciel sportu. Bardzo skromny człowiek, który pięknie opisywał wydarzenia, nie tylko z ekstraklasowych hal i stadionów – wspomina Dariusza Kwieka Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega. – Zawsze towarzyszył mu uśmiech na twarzy, gdy przychodził popatrzeć, a potem pięknie napisać o zmaganiach najmłodszych adeptów piłki nożnej, uganiających się za futbolówka, na osiedlowych klepiskach.

Podchodził do nich po meczu, gratulował wygranym i pocieszał tych, którzy tego dnia musieli pogodzić się z porażką. Często się zastanawiałem, ile w nim było radości, przelanej w sprawozdaniach z naszych małych meczów. Opisywał te wydarzenia, jakby miały rangę wielkich mistrzostw – dodaje prezes Furman.

Dariusz Kwiek przegrał walkę z chorobą nowotworową. Zmarł w Lublinie 11 stycznia 2000 r. Rok później odbył się pierwszy piłkarski memoriał. Teraz młodzi piłkarze rywalizowali już po raz 19. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny. Najlepszą okazała się Omega Felin. BAS

Wyniki

FC Krasnale – Omega Felin 4:4 * FC Krasnale – Adidas Team 8:2 * FC Krasnale – Liptony Team 13:1 * Omega Felin – Adidas Team 12:2 * Omega Felin – Liptony Team 12:3 * Adidas Team – Liptony Team 3:1.
1. Omega 7 28-5
2. Krasnale 7 25-9
3. Adidas 3 7-21
4. Liptony 0 5-28

Najlepsi

zawodnik: Kacper Rozdzialik (FC Krasnale)
strzelec: Patryk Kowalski (Omega Felin) – 16 bramek
bramkarz: Jakub Kujawa (Adidas Team) i Patryk Błaszczak (Omega)