Na wicelidera zabrakło sił

W środę ponad 3000 kibiców obejrzało w hali Globus kapitalne spotkanie, zakończone po dogrywce wygraną TBV Startu nad wyżej notowaną Rosą Radom!

Świetne spotkanie w środę z Rosą Radom, zakończone wygraną po dogrywce i… rozczarowanie w sobotę, w meczu z wiceliderem MKS Dąbrowa Górnicza, przegranym aż różnicą 29 punktów. Tak koszykarze TBV Start pożegnali przed własną publicznością 2017 rok w Polskiej Lidze Koszykówki.

Kibice, którzy licznie odwiedzili na koniec roku halę Globus (każde ze spotkań oglądało po około 3000 widzów) obejrzeli zgoła odmienne mecze.
W środę wyżej notowani goście szybko odskoczyli startowcom. Po 5. minutach Rosa prowadziła już 18:6. Jeszcze trzy minuty przed końcem drugiej kwarty radomianie wygrywali 40:30. Sygnał do walki dali gospodarzom Amerykanie: Reynolds, Washington i Lewis, których seryjnie zdobyte punkty pozwoliły nie tylko doprowadzić do remisu, ale tuż przed przerwą objąć prowadzenie (44:42)! Później na parkiecie, aż do samego końca, toczyła się walka niemal punkt za punkt, ostatecznie wygrana przez TBV Start w dogrywce 101:97.
W sobotę znakomicie rzutowo dysponowany zespół z Dąbrowy Górn. na początku drugiej kwarty prowadził już 38:16. Stało się jasne, że to goście wygrają kolejne, dziewiąte spotkanie w lidze z rzędu, a nie „startowcy” po raz piąty. W lubelskiej drużynie dobrze widać było zmęczenie zawodników, dla których potyczka z wiceliderem była trzecią w ciągu tygodnia. Pomeczowe statystyki mówiły wszystko. Gospodarze nie zdobyli żadnego punktu po szybkim ataku! Sił nie mieli też do walki na tablicach, którą przegrali sromotnie, bo aż 21:41!

TBV Start Lublin – Rosa Radom 101:97

(18:26, 26:16, 21:23, 20:20, d: 16:12)
TBV Start: Lewis 25 (3×3, 12 zb), Washington 21 (3×3, 9 as), Dutkiewicz 18 (5×3), Reynolds 17 (8 zb), Mirković 8 (1×3), Gospodarek 8 (1×3), Ciechociński 4, Szymański, Zalewski, Czerlonko.
Rosa: Sokołowski 22, Punter 18, Auda 17, Zajcew 13, Szymkiewicz 12, Harrow 9, Piechowicz 3, Zegzuła 3, Bojanowski, Szymański.
TBV Start Lublin – MKS DąbrOwa Górnicza 60:89
(14:26, 20:27, 16:14, 10:22)
TBV Start: Lewis 13, Reynolds 11, Mirković 11 (1×3), Washington 10 (2×3), Czerlonko 4 (1×3), Ciechociński 4, Kowalski 3 (1×3), Dutkiewicz 2, Gospodarek 2, Szymański, Zalewski, Pelczar.
MKS: Mladenović 19 (1×3), Shelton 17 (3×3), Wołoszyn 14, Broussard 10 (2×3), Pamuła 9 (3×3), Kucharek 9 (1×3), Kowalenko 7, Wieczorek 3 (1×3), Gabiński 1, Novak.

Polska Liga Koszykówki

12. kolejka (22/23/26 grudnia): Polpharma Starogard Gdański – TBV Start Lublin 72:78 * MKS Dąbrowa Górnicza – Asseco Gdynia 101:74 * Trefl Sopot – GTK Gliwice 74:86 * King Szczecin – Anwil Włocławek 70:85 * AZS Koszalin – Legia Warszawa 84:76 * Czarni Słupsk – Miasto Szkła Krosno 88:93 * Rosa Radom – PGE Turów Zgorzelec 109:92 * Stelmet BC Zielona Góra – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 92:80.
27 grudnia: TBV Start – Rosa 101:97 po dogrywce * Polpharma – Polski Cukier 78:93.
13. kolejka (29/30 grudnia): TBV Start – MKS Dąbrowa Górn. 60:89 * Stelmet BC – GTK Gliwice 91:90 * Polski Cukier – King 109:101 * Rosa – Czarni 91:78 * Miasto Szkła – Legia 91:78 * Asseco – AZS 83:81 *Anwil – Trefl 80:69 * BM Slam Stal – Polpharma 95:73.