Wielkie wyróżnienie dla właściciela firmy Pro-Project

Pan mgr Henryk Kartaszyński, właściciel firmy „Pro-Project” w Chełmie, został uhonorowany przez Premiera RP odznaką „Za zasługi dla Wynalazczości”. Takie wyróżnienia trafiają do nielicznych, najbardziej zasłużonych dla kraju.

Pan Henryk Kartaszyński jest wiceprezesem Rejonowego Klubu Techniki i Racjonalizacji, a także właścicielem firmy „Pro-Project” w Chełmie. Jego prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo zajmuje się projektowaniem i produkcją urządzeń do testowania aparatury diagnostycznej stosowanej w stomatologii, radiografii, fluoroskopii, tomografii komputerowej, rezonansie magnetycznym, radioterapii i medycynie nuklearnej.

Działalność przedsiębiorstwa niejednokrotnie była wyróżniana. W styczniu br. informowaliśmy w „Nowym Tygodniu” o uczestnictwie Pro-Project w Polskiej Wystawie Gospodarczej w Stalowej Woli. Oprócz gratulacji od prezydenta RP, pan Kartaszyński otrzymał wówczas certyfikat uczestnictwa firmy w tym prestiżowym wydarzeniu, prezentującym najważniejsze osiągnięcia w polskiej gospodarce. Ostatnio działalność pana Henryka Kartaszyńskiego, po raz kolejny została doceniona.

W uznaniu szczególnych zasług w dziedzinie wynalazczości został on uhonorowany przez Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów, odznaką honorową „Za zasługi dla Wynalazczości”. Uroczystość wręczenia odznaki odbyła się w czwartek (10 września) w ramach podsumowania Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Warszawie. (red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here