Więźniowie porządkowali cmentarz

Przy okazji Dnia Wszystkich Świętych Zakład Karny w Włodawie wyszedł po raz kolejny z inicjatywą uporządkowania cmentarza wojennego, o który dba od lat. Inicjatywa kadry penitencjarnej oraz osadzonych miała na celu uporządkowanie cmentarza i utrzymanie pozytywnego wizerunku tego miejsca, przedstawiającego wartość historyczną i kulturową.

– Tego typu działania mają bardzo pozytywny wpływ na osoby odbywające karę pozbawienia wolności – mówi por. Daniel Pręciuk z Zakładu Karnego we Włodawie. – Osadzeni pogłębiają patriotyczne wartości i uczą się lokalnej historii, co w procesie resocjalizacji ma duże znaczenie. Skazani z włodawskiej jednostki poprzez zaangażowanie w sprawy lokalne są również pozytywnie odbierani wśród społeczności, co zapobiega wykluczeniu społecznemu i kształtuje społecznie pożądane postawy w osadzonych – dodaje Pręciuk.

Na cmentarzu wojennym we Włodawie spoczywają żołnierze z września 1939r. oraz żołnierze Korpusu Ochrony Pogranicza, polegli w bitwie pod Wytycznem. Spoczywa tu 270 osób – 10 oficerów i podoficerów, 43 szeregowych, 3 członków ruchu oporu i 96 nieznanych żołnierzy. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here