Wirusa przywieźli z Warszawy

Rodzina z Warszawy, która przebywa na wakacjach w Orchówku, jest zarażona wirusem Covid 19. To kolejny przypadek, gdy osoby spoza powiatu włodawskiego przywlekają wirusa. Przypominamy, że w chełmskim szpitalu leży mieszkaniec Mazur chory na koronawirusa, który odpoczywał nad Jeziorem Białym.

W ubiegłym tygodniu do Orchówka przyjechało z Warszawy małżeństwo z dwójką dzieci. Według służb sanitarnych, osoby te jadąc na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie nie wiedziały, że są chore. Ich wyniki przyszły dzień po przyjeździe na wakacje. Okazało się, że małżeństwo jest zarażone Covidem19.

Wyników ich dzieci w piątek (21 sierpnia) jeszcze nie było. Para przechodzi chorobę bezobjawowo, więc lekarze z chełmskiego oddziału zakaźnego zgodzili się, by leczenie odbywało się nie na szpitalnych łóżkach, ale w domu. Jak mówi Mariusz Januszko, szef włodawskiego sanepidu, sytuacja jest na bieżąco monitorowana. – Osoby te przebywają w pełnej izolacji. W domu mieszkają sami, nie mają kontaktu z osobami z zewnątrz – tłumaczy Januszko.

Ale okoliczni mieszkańcy i tak się boją. Żyją w strachu, że turyści wyjadą, a wirus przez nich przywleczony zostanie. Takich obaw nie podzielają rzesze odwiedzających Okuninkę wczasowiczów. Tylko w ostatni weekend nad Jeziorem Białym przebwywało kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Ilu z nich było chorych? (bm)