Wizyta wicepremier Szydło

Nasz region wciąż w kręgu zainteresowań czołowych polityków partii rządzącej. W sobotę (7 czerwca) na pytania mieszkańców Chełma, Krasnegostawu i Urszulina odpowiadała wicepremier Beata Szydło.

– Prawo i Sprawiedliwość realizuje program sprawiedliwości społecznej i zrównoważonego rozwoju. Program dedykowany do wszystkich regionów, dla każdego obywatela, który szczególnie dostrzega tych w najtrudniejszej sytuacji, najsłabszych – mówiła Beata Szydło podczas sobotniego spotkania w Chełmskiej Bibliotece Publicznej, na którym zjawiło się ok. 200 osób. W zdecydowanej większości byli to sympatycy PiS, którzy wicepremier witali gromkimi brawami.

Beata Szydło w swoim wystąpieniu przypomniała co obiecał i co przez ostatnie trzy lata realizował rząd Prawa i Sprawiedliwości. Była mowa o „500 plus”, „Mieszkanie plus”, „Dobry start” i reformie sądownictwa. Wicepremier stwierdziła jednak, że wciąż jest przed nimi wiele pracy, aby Polakom żyło się lepiej. Chociażby w takich miastach jak Chełm.

– Nawet jeżeli dzisiaj możemy powiedzieć, że Polska gospodarka bardzo dobrze się rozwija, że mamy najniższe bezrobocie po transformacji, wciąż są regiony, gdzie jest ono wyższe. Chociażby tutaj. Trzeba myśleć, co zrobić, żeby miejsc pracy było tu więcej, żeby były dobrze opłacane, żeby młodzi ludzie chcieli tu wracać, mieszkać, żyć – podkreślała wicepremier.

Za doskonały przykład takiego człowieka, który zdobył wykształcenie i doświadczenie w Warszawie, ale chce wrócić do swojego rodzinnego miasta, wicepremier wskazała Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma.

– Dla takich ludzi jest teraz czas i miejsce w polityce. Warto dać szansę tym, którzy mają wizję, pomysł i zapał. Zachęcam, żeby Jakub Banaszek otrzymał od państwa taką szansę – przekonywała wicepremier.

Wicepremier znalazła chwilę na rozmowę z mieszkańcami. Najpierw były pytania na forum. Usłyszeliśmy m.in. głos pielęgniarki, która mówiła o problemie niedoboru kadry w tym zawodzie, a także chełmianki, która za pracą wyjechała do Londynu. Po oficjalnej części Beata Szydło indywidualnie rozmawiała z uczestnikami spotkania. Z Chełma pojechała do Krasnegostawu. (mg)