Włamali się na konto

Chełmianin zgłosił na policji, że ktoś włamał się na jego facebookowe konto i podszywając się pod niego próbował wyłudzać pieniądze od jego znajomych. Mężczyzna ostrzega internautów, aby byli ostrożni.

Oszuści szukają różnych sposobów, aby wyłudzić pieniądze. I czasami im się to udaje. W tym przypadku, na szczęście, działali nieskutecznie, ale policja i tak sprawdza tę sprawę. Zgłosił ją chełmianin, któremu włamano się na konto facebooka. Skontaktowała się z nim znajoma, którą zaniepokoiła informacja nadesłana z jego profilu na popularnym massengerze. W wiadomości zawarto zapytanie o kod blik, używany przy płatnościach za pośrednictwem aplikacji ze smartfona.

Chełmianin zdziwił się, bo nie rozsyłał do swoich znajomych wiadomości z tego typu pytaniami. Policja już prowadzi czynności wyjaśniające. Chełmianin ostrzega internautów przed takimi sytuacjami: „…Mam nadzieję, że nikt nie został pokrzywdzony i oszukany. Po wielu próbach w końcu udało mi się odzyskać dostęp do konta na f. Niech ta sytuacja będzie przestrogą, żeby być bardziej ostrożnym.” (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here