Włamali się na konto

Chełmianin zgłosił na policji, że ktoś włamał się na jego facebookowe konto i podszywając się pod niego próbował wyłudzać pieniądze od jego znajomych. Mężczyzna ostrzega internautów, aby byli ostrożni.

Oszuści szukają różnych sposobów, aby wyłudzić pieniądze. I czasami im się to udaje. W tym przypadku, na szczęście, działali nieskutecznie, ale policja i tak sprawdza tę sprawę. Zgłosił ją chełmianin, któremu włamano się na konto facebooka. Skontaktowała się z nim znajoma, którą zaniepokoiła informacja nadesłana z jego profilu na popularnym massengerze. W wiadomości zawarto zapytanie o kod blik, używany przy płatnościach za pośrednictwem aplikacji ze smartfona.

Chełmianin zdziwił się, bo nie rozsyłał do swoich znajomych wiadomości z tego typu pytaniami. Policja już prowadzi czynności wyjaśniające. Chełmianin ostrzega internautów przed takimi sytuacjami: „…Mam nadzieję, że nikt nie został pokrzywdzony i oszukany. Po wielu próbach w końcu udało mi się odzyskać dostęp do konta na f. Niech ta sytuacja będzie przestrogą, żeby być bardziej ostrożnym.” (mo)