Włamują się do domów i mieszkań

Tej samej nocy okradzione zostało mieszkanie w bloku starszego małżeństwa oraz dom w niewielkiej miejscowości. Włamywacze mieli splądrować mieszkanie, zabierając drogocenne przedmioty i zostawiając po sobie wiele zniszczeń. Wszystko wskazuje na to, że doskonale wiedzieli, że właścicieli nie ma w domu. W przeddzień wakacji radzimy, jak zabezpieczyć się przed wyjazdem, aby po powrocie nie mieć problemów.

Wszystko działo z soboty na niedzielę (9/10 czerwca). To tej nocy doszło do dwóch włamań na terenie gminy Wierzbica. Jedno dotyczyło mieszkania na parterze w bloku, w którym mieszkało starsze małżeństwo. Włamywacze wdarli się do domu przez balkon. Para miała w tym czasie wyjechać do rodziny. Nie było ich w domu. Podobnie jak właścicieli domu jednorodzinnego, do których złodzieje włamali się tej samej nocy.

Jak informuje nas podkom. Ewa Czyż, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, w przypadku pierwszego włamania ukradziono biżuterię i monety kolekcjonerskie o wartości 3,5 tys. zł. Podobnie było przy drugim, gdzie z domu wyniesiono biżuterię i zegarki warte 3 tys. zł.

W gminie Wierzbica huczy od pogłosek. Ludzie są przekonani, że za rabunkami stoi ta sama ekipa.

– Wszystko działo się tej samej nocy, włamywacze kradli podobne przedmioty i w obu przypadkach pozostawili po sobie potworny bałagan. To nie może być przypadek – komentują.

Policja nie namierzyła jeszcze sprawców. Apeluje, aby przed wyjazdem dobrze się zabezpieczyć. Rzecznik mundurowych radzi, aby poprosić zaufaną osobę o doglądanie domu pod naszą nieobecność, oraz by nie zostawiać w nim kosztowności i pieniędzy. I co ważne – lepiej nie chwalić się wszem i wobec o swoich wyjazdowych planach. Popularne dziś publikowanie zdjęć z wakacji w internecie, które mogą trafić w niepowołane ręce, może stać się wręcz zaproszeniem złodziei do swojego domu. (mg)