Włodawianka wiosną niepokonana

WŁODAWIANKA WŁODAWA – KRYSZTAŁ WERBKOWICE 2:0 (0:0)
1:0 – Kiszyjew (63), 2:0 – Kiszyjew (79).
WŁODAWIANKA: Polak – Leszczyński, Nielipiuk, Drachanczuk (60 Smolik), Soroka, Chodziutko (80 Kędzierski), Błaszczuk, Kiszyjew (90 Książak), Więcaszek, Zdolski.
Włodawianka wciąż niepokonana w rundzie wiosennej. Podopieczni Marka Droba imponują dobrą formą. W niedzielę zasłużenie pokonali u siebie bardzo groźny zespół Kryształu Werbkowice. W czterech wiosennych pojedynkach Włodawianka ugrała już osiem punktów. Biorąc pod uwagę fakt, że w poprzednich sezonach piłkarze z Włodawy znacznie lepiej prezentowali się w rundzie rewanżowej niż jesiennej, można spodziewać się, że w kolejnych meczach zespół trenera Droba będzie niezwykle wymagającym przeciwnikiem dla swoich rywali.
Niedzielny mecz w pierwszej połowie był dość wyrównany z lekkim wskazaniem na gości. – Kryształ miał nieco więcej z gry, stworzył sobie groźniejsze sytuacje strzeleckie, ale żadnej nie wykorzystał. Dla nas był to trudny mecz z przeciwnikiem bardzo dobrze wyglądającym pod względem fizycznym. W dodatku trochę przeszkadzał nienajlepszy stan murawy. Nasze boisko po spotkaniu z Lewartem wygląda źle – mówił po meczu Marek Drob.
O niebo lepiej Włodawianka zagrała w drugich 45 minutach. – Byliśmy aktywniejsi, zaczęliśmy grać piłką, stworzyliśmy kilka klarownych okazji. Przy pierwszym golu bardzo dobrze zachował się Piotr Chodziutko. Minął obrońcę po prawej stronie boiska, idealnie dośrodkował w pole karne, a wbiegający Rustam Kiszyjew tylko trącił piłkę głową, a ta wpadła do bramki – opowiada szkoleniowiec gospodarzy. – Po niemal identycznej akcji padł drugi gol. Tym razem dobrą wrzutką, również z prawej strony, popisał się Norbert Zdolski. Do piłki dopadł Kiszyjew i celną główką podwyższył wynik. Kryształ już po pierwszej straconej bramce zaczął grać chaotycznie. Drugi gol w zasadzie odebrał gościom wiarę w końcowy korzystny wynik. Cieszymy się z wygranej, zbieramy punkty, do Kryształu brakuje nam jeszcze trzy oczka – dodaje Marek Drob.
W kolejnym meczu Włodawianka zagra w Rożdżałowie z miejscowym Kłosem Gmina Chełm. Spotkanie odbędzie się w sobotę 8 kwietnia o 15.30. (s)