Włoska przygoda Modrzaków

W dniach 2-13 maja 41 uczniów ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie odbywało praktyki zawodowe we włoskich przedsiębiorstwach. Był to dla nich czas pełen nowych wrażeń, przygód, doświadczeń, w wyniku którego nabyli liczne kompetencje i nowe umiejętności.

Uczniowie Modrzaka, pod opieką czwórki nauczycieli wyjechali do miejscowości Abano Terme. Mieli okazję doskonalić swoje umiejętności zawodowe i kompetencje miękkie we włoskich przedsiębiorstwach wybranych branż. Każdy z uczniów w ramach wsparcia projektowego odbył przed wyjazdem szkolenia przygotowawcze z zakresu języka angielskiego i włoskiego, warsztaty kulturowe oraz przygotowanie organizacyjne, a następnie zrealizował za granicą 80 godzin zajęć praktycznych, które zaliczone im zostaną na poczet połowy wymaganego wymiaru praktyk zawodowych, obowiązkowych do ukończenia, aby zdobyć tytuł technika.

Modrzaki pracowały w 4- i 5-gwiazdkowych hotelach przy obsłudze międzynarodowych gości, ekspedycji śniadań czy w działach housekeeping (technicy hotelarstwa), w kuchni czy na serwisie restauracyjnym, realizując zamówienia (technicy żywienia i usług gastronomicznych) oraz warsztatach samochodowych (technicy pojazdów samochodowych) i firmie branży IT (technicy informatycy). Oprócz tego, zrealizowali bogaty program kulturowy, w ramach którego odwiedzili najpiękniejsze miasta północnego regionu Włoch! Do obowiązkowych punktów na ich mapie turystycznej należały: Wenecja, Werona oraz Padwa.

Dotychczas szkoła z sukcesem zrealizowała trzy projekty, w ramach których w sumie 220 uczniów miało okazję odbyć zagraniczne praktyki zawodowe. Fundusze pozyskiwane są z programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe bądź z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Inicjatywy podejmowane przez szkołę mają na celu umożliwianie młodzieży zdobywającej wykształcenie w ramach zawodów, w których kształci placówka, takich jak technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik informatyk, technik budownictwa czy technik pojazdów samochodowych zdobywanie nowych kompetencji zawodowych, osobistych i międzykulturowych. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here