WOT już nie szkoleniowy, tylko przeciwkryzysowy. Powołani do działań w kryzysie

Wojska Obrony Terytorialnej powołano do działań w sytuacji kryzysu i klęsk żywiołowych. W związku z koronawirusem nadszedł czas, aby przejść z modelu funkcjonowania szkoleniowego na przeciwkryzysowy. Dotyczy to także batalionu lekkiej piechoty z Chełma.

2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, w skład której wchodzi chełmski batalion, od 12 marca br. do odwołania, zmienia model funkcjonowania ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy. Oznacza to przejście w stan dwunastogodzinnej gotowości do działania. W praktyce wybrane grupy żołnierzy o określonych specjalnościach wojskowych wchodzą w sześciogodzinną gotowość do podjęcia działań.

– Zapobieganie i opóźnianie rozprzestrzeniania koronowirusa wymaga podjęcia szybkich działań właśnie teraz – na wczesnym etapie, kiedy istnieje jeszcze możliwość wpływu na tempo i zasięg jego transmisji – mówi gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca WOT. – W tym celu Wojska Obrony Terytorialnej zmieniają model funkcjonowania formacji ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy.

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 16.03.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here