Wpadł na gorącym uczynku

Zatrzymaniem zakończyła się próba przemytu papierosów dla mieszkańca powiatu chełmskiego. Mężczyzna został złapany przez pograniczników z placówki w Woli Uhruskiej tuż po wyładunku na polskim brzegu Bugu przemyconej kontrabandy.

– W środę (10 kwietnia) funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej, podczas realizacji czynności służbowych, zauważyli w porze nocnej osobę, która przebywała w rejonie granicy państwa – mówi por. SG Dariusz Sienicki z NOSG w Chełmie. – Wysłany na miejsce patrol zatrzymał po krótkim pościgu 28-letniego obywatela Polski. Przy mężczyźnie ujawniono spakowane w pudła nielegalne papierosy.

Trefny towar został przemycony przez rzekę graniczną Bug przy pomocy łodzi pontonowej, a następnie przeniesiony na pobliską posesję. Po załadowaniu kontrabandy do samochodu miał nastąpić kolejny etap przemytu, a więc wywiezienie papierosów w głąb kraju. W sumie na miejscu, funkcjonariusze zabezpieczyli 6 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 84 tys. zł – wylicza Sienicki. (b)