Do końca maja 2026 roku w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie można oglądać wyjątkową wystawę „Pod warstwą czasu. Odkrycia zabytków archeologicznych z terenu powiatu krasnostawskiego w latach 2013-2025”.
Na ekspozycji, której uroczyste otwarcie odbyło się kilka dni temu, prezentowane są najciekawsze znaleziska archeologiczne z ostatnich lat dokonane przez: Stowarzyszenie Historyczno-Etnograficzne Miłośników Ziemi Lubelskiej „Wschód”, Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze „Wolica” oraz Stowarzyszenie „Michalec 1864”.
– Znajdziecie tam takie przedmioty jak ikonę podróżną z okresu I wojny światowej, znalezioną przy szczątkach carskiego żołnierza w Lesie Borek, która po konserwacji wygląda naprawdę rewelacyjnie, sztylet z epoki brązu, o którym rozpisywały się nie tylko ogólnopolskie, ale również światowe media, czy srebrne monety Imperium Rzymskiego, fibule, toporki oraz narzędzia z okresu średniowiecza – zachęca do obejrzenia ekspozycji Wojciech Werus z „Wolicy”.
Na wystawę trafiły również zabytki pozyskane w trakcie badań archeologicznych prowadzonych m.in. w Krasnymstawie oraz w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Gorzkowie. Kuratorem ekspozycji jest Elżbieta Sobczuk z Działu Archeologii Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie. Wystawę można zwiedzać do końca maja 2026 r. (kg)






























