Wtargnęli i grozili

Trzej mężczyźni wtargnęli na prywatną posesję w gminie Hanna i grozili jej właścicielowi pobiciem. Do roboty „wynajął” ich mieszkaniec gminy Podedwórze, który podejrzewał, że poszkodowany mógł być w posiadaniu jego portfela.

W niedzielę (23 maja) włodawska komenda została powiadomiona przez mieszkańca gminy Hanna, że do jego domu wtargnęło trzech mężczyzn. – Nieproszeni goście mieli grozić mu pobiciem, a powodem ich najścia miało być odzyskanie rzekomo skradzionego portfela – wyjaśnia Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Policjanci w toku podjętych działań zatrzymali w tej sprawie czterech mężczyzn w wieku od 24 do 37 lat z gmin Wyryki i Podedwórze.

Trzem z nich śledczy przedstawili zarzuty naruszenia miru domowego oraz zmuszania groźbą do określonego działania. Grozi im za to do 3 lat więzienia. Natomiast czwarta osoba, 35-letni mieszkaniec gminy Podedwórze, usłyszał zarzut sprawstwa kierowniczego tych czynów, za co grozi do 3 lat więzienia. Policjanci zajęli pieniądze podejrzanych – łącznie 4000 złotych – na poczet przyszłych kar. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here