Wygładzą Romera

Miasto ogłosiło przetarg na stworzenie dokumentacji przebudowy ulicy Romera. O potrzebę jej remontu od lat wnioskowali mieszkańcy Wrotkowa. Powstaną nowe miejsca parkingowe, nowe oświetlenie i przystanki komunikacji miejskiej. Przebudowana zostanie również sygnalizacja świetlna.
Licząca 1,4 kilometra długości droga (od skrzyżowania z ul. Diamentową do wlotu w ul. Nałkowskich) od lat czeka na remont. Spękana jezdnia z koleinami, nierówne chodniki nareszcie doczekają się remontu.
– Postawiliśmy projektantowi warunek, żeby w pasie drogowym znalazło się jak najwięcej miejsc parkingowych – mówi Karol Kieliszek, z biura prasowego ratusza. Parkingi powstaną z tego samego budżetu co droga.
W ramach konsultacji społecznych mieszkańcy wskazywali na potrzebę dodatkowych miejsc do parkowania przy Romera 24, 28, 44, 46, 50 czy 52 oraz na południowym odcinku przy końcowym przystanku linii nr 6. – Ich budowa będzie integralną częścią przebudowy ulicy – zapewnia Kieliszek.

Z dokumentacji przetargowej wynika również, że miasto unowocześni oświetlenie od południowej strony, przy pętli na ul. Nałkowskich. Stare słupy żelbetonowe zastąpią aluminiowe. Dostosowana zostanie sieć wodno-kanalizacyjna, przebudowane zostaną dwie sygnalizacje świetlne, na skrzyżowaniach Romera z Diamentową i Romera z Nałkowskich. Przebudowana zostanie zatoka autobusowa przy Nałkowskich 02. Tutaj i przy przystanku Romera 02 pojawią się punkty z informacją pasażerską.
Ratusz czeka na zgłoszenia firm do 12 grudnia. Kolejne do remontu i przebudowy w tym rejonie są ul. Nałkowskich, Wapowskiego i Uhorczaka. Jesienią ma być gotowy projekt nowej ulicy Samsonowicza. Dwa odcinki (od bloku 21 do Diamentowej i Diamentowej do Wapowskiego) wykonuje za 270 tys. złotych chełmska firma Lispus.
BCH