Wyryki pod Biało-Czerwoną

(10 listopada) Przed budynkiem Urzędu Gminy w Wyrykach uroczyście podniesiono flagę Rzeczypospolitej Polskiej na maszt wykonany i sfinansowany w ramach projektu „Pod Biało-czerwoną”.

Najpierw wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Wójt Mirosław Torbicz wygłosił okolicznościowe przemówienie, a proboszcz parafii w Lubieniu ks. Adam Haraszczuk poprowadził modlitwę w intencji Ojczyzny. Na uroczystości obecne były m.in. poczty sztandarowe szkół podstawowych w Kaplonosach i Wyrykach. Przybyli uczniowie miejscowej szkoły, pracownicy Urzędu Gminy oraz przewodniczący rady gminy Piotr Horszczaruk, który wraz z radnymi Jolantą Stepaniuk i Alicją Kuszpą dokonał uroczystego wciągnięcia flagi na nowy maszt.

Gmina Wyryki wzięła udział w programie „Pod Biało-czerwoną”, dzięki któremu samorządy z całej Polski mogły uczestniczyć w głosowaniu, by uzyskać wymagane poparcie mieszkańców. W dniach 10 i 11 listopada w blisko 1500 gminach i miastach zostały uroczyście podniesione flagi na nowych masztach sfinansowanych dzięki realizacji projektu zorganizowanego pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego, a ogłoszonego w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. (b)