Wyryki stawiają na wiadomości tekstowe

Gmina Wyryki wprowadza dla wszystkich mieszkańców bezpłatny system ostrzegania i informowania. Rejestracja jest prosta, a dzięki akcesowi każdy abonent będzie otrzymywał sms-y z informacjami o zagrożeniach, imprezach, zebraniach czy wydarzeniach sportowych.


Podobny sytem od kilku lat działa w gminie Hańsk. Ma tam kilkuset odbiorców, którzy chwalą ten sposób komunikacji z władzami gminy i instytucjami. Wkrótce powiadomienia sms ruszą też w Wyrykach. Rejestracja jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę Urzędu Gminy i podać swój numer telefonu oraz wybrać odpowiednie sołectwo. – Dzięki rejestracji w systemie odbiorca będzie otrzymywał wiadomości na swój telefon z informacjami o tym, co ważnego dzieje się w gminie Wyryki – mówi wójt Mirosław Torbicz.

– Tym sposobem będziemy informować mieszkańców nie tylko o sytuacjach kryzysowych zagrażających zdrowiu i życiu, ale będziemy też wysyłać komunikaty o zagrożeniach meteorologicznych i hydrologiczne, informować o wydarzeniach kulturalnych i sportowych, powiadamiać o spotkaniach w sołectwach oraz przesyłać informacje z zakresu gospodarki komunalnej, np. przypominające daty odbioru odpadów.

Myślę, że to bardzo przydatne narzędzie, szczególnie dla osób, które nie śledzą na bieżąco Internetu czy mediów społecznościowych. Dodatkowo, za pomocą systemu przewidujemy możliwość składania wniosków w Programie priorytetowym „Czyste powietrze”, w tym o działalności Punktu informacyjno-konsultacyjnego i o spotkaniach informacyjnych – dodaje Torbicz. (bm)