Wyrzucili człowieka z czwartego piętra. Zapadł wyrok we wstrząsającej sprawie

Wyrzucili młodego człowieka z IV piętra powodując u niego trwałe kalectwo. Właśnie usłyszeli wyroki

Zapadł wyrok w jednej z najbardziej bulwersujących spraw ostatnich lat we Włodawie. Sąd Okręgowy w Lublinie skazał dwóch mężczyzn, którzy w listopadzie 2023 roku wyrzucili swojego znajomego z balkonu powodując u niego trwałe kalectwo. Jeśli wyrok się uprawomocni, zwyrodnialcy trafią na wiele lat do więzienia.

Do zdarzenia doszło 26 listopada 2023 roku. Dwaj mężczyźni podczas spotkania towarzyskiego wynieśli 29-latka na balkon mieszkania i trzymając go za ręce i nogi przerzucili przez barierkę. Ofiara spadła z wysokości kilku pięter. Jak ustalił sąd, sprawcy przewidywali, że ich działanie może doprowadzić do śmierci mężczyzny. Poszkodowany cudem przeżył. Doznał jednak bardzo poważnych obrażeń, w tym uszkodzeń kręgosłupa, które doprowadziły do trwałego paraliżu. Do końca życia będzie zmagać się ze skutkami tego dramatycznego zdarzenia pozostając podopiecznym specjalistycznego ośrodka na Mazowszu.

Sąd uznał obu oskarżonych za winnych usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jeden z nich, działający w warunkach recydywy, został skazany na 20 lat więzienia. Drugi usłyszał wyrok 16 lat pozbawienia wolności. Jest to kara łączna, obejmująca także inne przestępstwa. Obaj mają również zapłacić poszkodowanemu po 200 tysięcy złotych nawiązki. W trakcie procesu ujawniono, że jeden ze sprawców miał już wcześniej poważne konflikty z prawem, w tym wyrok za usiłowanie zabójstwa. Drugi odpowiadał także za jazdę po alkoholu, złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz potrącenie innego mężczyzny.

Jeśli wyrok się uprawomocni, zakończy głośną sprawę, która wstrząsnęła mieszkańcami regionu. Choć sprawcy poniosą surową karę, dla ofiary dramat trwa nadal i skutki tamtego wieczoru będzie dotkliwie odczuwać do końca życia przykuty do łóżka. (bm)