Z konkretami do parlamentu

Krzysztof Grabczuk i Rafał Stachura

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Grabczuk, ubiegający się o mandat posła, oraz Rafał Stachura, który startuje do senatu, na tydzień przed wyborami parlamentarnymi zapowiedzieli, co zamierzają zrobić dla regionu, jeśli zostaną wybrani. Grabczuk mocno stawia na poprawę służby zdrowia, ale również podniesienie płac nauczycieli. Stachura z kolei zamierza wspierać rolnictwo i dążyć do tego, by tworzone prawo pomagało w pracy i życiu, a nie przeszkadzało. Obaj kandydaci mają stopień naukowy doktora.


Krzysztof Grabczuk, jeśli zostanie wybrany na posła, w sejmie będzie zajmował się poprawą funkcjonowania służby zdrowia, ale również problemami nauczycieli i ludzi młodych, by ci chcieli zakładać działalność gospodarczą i mieli ku temu stworzone jak najlepsze warunki.

– Zdrowie jest najważniejsze – mówił na briefingu prasowym kandydat Koalicji Obywatelskiej, startujący z czwartego miejsca na liście. – Nie może być tak, że ludzie umierają, bo nie stać ich na leczenie. Nie może być też tak, że czas oczekiwania na pomoc na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wynosi kilka godzin, a na wizytę u lekarza specjalisty nawet kilka lat. Stworzymy taką służbę zdrowia, która ułatwi dostęp do wszystkich świadczeń medycznych.

Grabczuk zapowiada wsparcie dla nauczycieli. Jego zdaniem, młodzi ludzie, żeby stali się obywatelami świata, muszą mieć solidne wykształcenie. – A takie mogą zapewnić tylko dobrzy nauczyciele. A żeby dobrze uczyli, muszą zarabiać adekwatnie do wykonywanej pracy. Obecne pensje w szkolnictwie są za niskie i my to zmienimy! – przekonuje.

Były prezydent Chełma obiecuje też wsparcie dla emerytów i rencistów. – Mój ojciec ma 92 lata i wiem, ile troski ludzie w tym wieku wymagają. Mogę zapewnić, że trzynasta emerytura zostanie – twierdzi.

Krzysztof Grabczuk w sejmie zamierza też walczyć o lepszą płacę dla ludzi, którzy pracują, ale również o jak najlepsze warunki dla młodych osób, chcących założyć działalność gospodarczą. – Trzeba stworzyć taki system i takie udogodnienia, by młodzi ludzie chcieli zakładać firmy i się rozwijać – podkreśla. – Wszyscy parlamentarzyści z tego regionu powinni wznieść się ponad podziały polityczne i zabiegać o dodatkowe pieniądze dla Polski Wschodniej!

Kandydatem Koalicji Obywatelskiej do senatu jest Rafał Stachura, rolnik, przedsiębiorca z powiatu włodawskiego. – W senacie ważne są kompetencje. Lubelszczyzna żyje w zasadzie z rolnictwa oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Musimy tak działać, by tworzone prawo pomagało w pracy i życiu, a nie przeszkadzało. Naszym zadaniem, a nawet obowiązkiem, jest zadbać o rolnictwo i sprawy społeczne – uważa Stachura.

On sam zapowiada wsparcie i walkę o trzy bardzo ważne dla regionu inwestycje: budowę kolejowego i samochodowego przejścia granicznego w powiecie włodawskim, rozbudowę przejścia granicznego w Dorohusku i budowę terminala przeładunkowego oraz budowę sztucznego zbiornika wodnego „Oleśniki”. – To potężne inwestycje, wymagające olbrzymich nakładów finansowych, ale bardzo ważne dla tej części województwa lubelskiego – przekonuje kandydujący do senatu Rafał Stachura. – Do tej pory nasz reprezentant w senacie dbał głównie o rozwój szkolnictwa wyższego, a inne gałęzie rozwoju województwa są równie ważne. (jar)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here