Zabierz Nowy Tydzień na wakacje – rozstrzygnięcie!

Rozstrzygnięcie czwartej edycji konkursu miało miejsce w restauracji Lwów w Chełmie. Listopadowa data w kalendarzu i nieprzyjemna pogoda na dworze sprawiły, że tym chętniej wszyscy zebrani wrócili do letnich, wakacyjnych wspomnień. Znakomitym muzycznym dodatkiem był zespół Eclectic Music, którego piękne kompozycje zachwyciły zgromadzoną publiczność. Zespół podzielił się dobrą informacją, że już na początku grudnia będzie dostępna ich debiutancka płyta.


Konkurs zgodnie z założeniami został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach. W kategorii „zdjęcie” jurorami byli czytelnicy „Nowego Tygodnia”, którzy na swoich faworytów głosowali na kuponach zamieszczonych w październikowych wydaniach gazety. Wśród dwudziestu zakwalifikowanych do finałowej rozgrywki zdjęć największym zainteresowaniem czytelników cieszyło się to wykonane przez Andrzeja Anisiewicza. „Chorwacka przystań rybacka” zdobyła 134 głosy. Na kolejnych miejscach uplasowali się: 2. – Iwona Petruk („Z przyjaciółką w Gdańsku”, 78 głosów), 3. – Renata Bałabas („Dwa strachy na wróble czytają NT na polach chorwackiej Krnicy”, 61 głosów), 4. – Małgorzata Trawińska („Z NT na Teneryfie”, 54 głosy) i 5. – Olga Matwiej („NT na plaży w Olsztynie”, 48 głosów).

Rozstrzygnięcie w kategorii „prezentacja” zapadło podczas imprezy. Zadaniem piątki finalistek było jak najciekawsze przedstawienie swoich wakacji w ciągu maksymalnie dziesięciu minut. Finalistki opowiadały, pokazywały zdjęcia i filmiki, częstowały ciastem i limoncello, a nawet… zaprezentowały efektowną sztukę carvingu, czyli rzeźbienia w warzywach i owocach. Prezentacje oceniało jury w składzie: Karol Garbacz („Nowy Tydzień”), Anna Gorczyca (Stowarzyszenie WeRwA), Barbara Klaban (Perfumeria Basia) i Emilka Orłowska (Eclectic Music). Zwycięzcą prezentacji został przesympatyczny duet Agnieszka Szafrańska-Czarnecka i Iwona Petruk wspierany przez specjalistkę carvingu Agnieszkę Mielniczuk. Dziękujemy bardzo Pani Agnieszce za piękną owocowo-warzywną rzeźbę z naszym logo. Drugie miejsce przypadło Monice Makarewicz, która zaprezentowała nostalgiczną podróż na południe Włoch. Trzecie miejsce zajęła Anna Krystynek-Kuryś, która pokazała swoje wakacyjne podróże po naszym kraju. Czwarte miejsce przypadło Karolinie Anisiewicz za wakacje w Chorwacji, a piąte Agnieszce Jaworskiej za urlop na Dolnym Śląsku.

Dwie i pół godziny przy fajnych opowieściach, dobrej muzyce, ciepłych napojach i smacznych ciastach minęły bardzo szybko. Wszyscy uczestnicy mogli degustować produkty Spółdzielni Mleczarskiej Bieluch. Pozytywną opinię zebrały serki smakowe: z pomidorami, bazylią i czosnkiem oraz z cebulą i szczypiorkiem. Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom za wspaniałe nagrody, dzięki którym konkurs był bardzo atrakcyjny. Nagrodę Czytelnika, żelazko, otrzymuje pani Magdalena Sztajdel. Zapraszamy po odbiór do redakcji „Nowego Tygodnia”. Zwycięzcom gratulujemy zasłużonych nagród. Na początku czerwca zaprosimy do uczestnictwa w kolejnej edycji naszego konkursu.

Impreza odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego, ale na czas degustacji smakołyków oczywiście maseczki zdjęto.

redakcja NT i WeRwA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here