Zadzwoniła po pomoc do… Wieliczki

Kobieta w podeszłym wieku, mieszkanka gminy Kraśniczyn, zadzwoniła na zupełnie nieznany jej numer telefonu, poinformowała rozmówcę, że przewróciła się i potrzebuje pomocy. Telefon odebrał mieszkaniec Wieliczki, który nie zlekceważył sygnału i natychmiast wykręcił numer ratunkowy 112…

Ta historia wydarzyła się wieczorem w miniony wtorek (31 maja) i zakończyła się happyendem. Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego telefon o zdarzeniu, jakie miało miejsce na terenie gminy Kraśniczyn, odebrało około 21.30.

Kobieta w podeszłym wieku wybrała przypadkowy numer telefonu i przekazała rozmówcy, że przewróciła się, potrzebuje pomocy, a jest sama w domu. Dodzwoniła się do mieszkańca Wieliczki, który wykazał się przytomnością umysłu, nie zlekceważył sygnału i natychmiast połączył się z numerem 112. Opowiedział o niecodziennym telefonie, podał numer osoby dzwoniącej, a resztą zajęło się już Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Z pomocą krasnostawskich policjantów szybko ustalono, że połączenie wyszło z miejscowości Bończa w gm. Kraśniczyn. Funkcjonariusze ustalili adres kobiety i zdołali skontaktować się z jej najbliższą rodziną. W międzyczasie do domu kobiety wróciła jej 52-letnia synowa i udzieliła pomocy. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia ratunkowego, ale po zbadaniu seniorki medycy orzekli, że nic groźnego jej się nie stało. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here