Zagrają w komfortowych warunkach

Dobiegają końca prace nad projektem przebudowy stadionu miejskiego w Chełmie. Ta inwestycja ma być zrealizowana w kilku etapach, w nowej kadencji samorządu. Wiadomo już, jak będzie wyglądał obiekt po modernizacji.


Biuro projektowe ze Szczecina ma jeszcze niespełna miesiąc na dokończenie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji technicznej przebudowy stadionu miejskiego. Na realizację inwestycji czekają chełmskie kluby związane zarówno z sekcją piłki nożnej, jak i lekkiej atletyki. Rok temu na stadionie oddano do użytku nowoczesny pawilon sportowy, w którym znalazły się komfortowe szatnie dla drużyn, sędziów, trenerów z łazienkami, sala konferencyjna i pomieszczenia wynajmowane przez trzy chełmskie kluby: Agros, Chełmiankę i UKS Niedźwiadek.

W ramach prac zostanie rozebrana zachodnia część obecnego stadionu i wybudowana nowa trybuna w pełni zadaszona. Dachu doczeka się także powstała nie tak dawno wschodnia trybuna. Powstanie także nowy sektor dla kibiców drużyn przyjezdnych, który będzie mógł pomieścić 400 osób. Ta część obiektu również ma być zadaszona. Inwestycja obejmie również profesjonalne nagłośnienie, monitoring, oświetlenie do celów treningowych z możliwością rozbudowy do rozgrywania meczów przy sztucznym oświetleniu, a także drogi dojazdowe dla kibiców oraz służb zabezpieczających imprezy. Na modernizację czekają także lekkoatleci. Stadion ma mieć tartan z prawdziwego zdarzenia, a także będzie wyposażony w elementy niezbędne do trenowania konkurencji technicznych w lekkiej atletyce, takich jak skok w dal, rzut oszczepem, czy pchnięcie kulą. Ostatnim elementem modernizacji ma być wymiana nawierzchni boiska włącznie z wykonaniem drenażu i nawadniania.

Cały koszt przebudowy stadionu miejskiego jeszcze nie jest znany. Można spodziewać się, że pochłonie nawet 10 mln zł. Biuro projektowe przygotowało już wizualizację całego obiektu. Jego przebudowa jest niezbędna, by w Chełmie mogły być rozgrywane mecze na poziomie wyższym niż trzecia liga. Projekt, zanim zostanie zrealizowany, musi uzyskać pozytywną opinię komisji odpowiadającej za infrastrukturę sportową przy Polskim Związku Piłki Nożnej. Pierwsze prace na chełmskim stadionie mają ruszyć w 2019 roku. Na trybunach nowego stadionu w Chełmie zasiądzie około 3 300 widzów.

W województwie lubelskim z każdym rokiem powstają nowoczesne stadiony piłkarskie. Dzięki temu kibice mogą oglądać mecze piłki nożnej w bardziej komfortowych warunkach. Największy obiekt – Arena, mogący pomieścić 15 tysięcy widzów, mieści się w Lublinie. Nowe areny piłkarskie są też w Puławach, Świdniku, Biłgoraju, Krasnymstawie. Obecnie trwa przebudowa stadionu w Białej Podlaskiej, a do podobnych inwestycje przygotowują się też włodarze Zamościa i Lubartowa. S

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here