Zapasy krwi na wyczerpaniu

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apeluje o oddawanie krwi. Potrzebna jest krew każdej grupy i ozdrowieńców, ale najmniejsze są zapasy grup: 0Rh-, ARh-, BRh-, 0Rh+ i ARh+.


– Sytuacja po raz kolejny zmusza nas do zwrócenia się z prośbą do wszystkich osób o wielkich sercach, aby raz jeszcze je pokazały i wsparły działania RCKiK w Lublinie w celu ratowania zdrowia i życia mieszkańców naszego województwa – mówi Jakub Stachnio z RCKiK w Lublinie. – Stany magazynowe krwi są na wyczerpaniu. W szpitalach chorzy i potrzebujący czekają na ten niezwykły dar życia. Krew podarowana przez jedną osobę może uratować życie trzech innych ludzi – przypomina.

Krwiodawcy mogą rejestrować się w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie przy ul. Żołnierzy Niepodległej 8 od poniedziałku do soboty od godz. 7.00 pod numerami tel. 81 442 10 40, kom. 600 471297. Opr. ZM

Na apele o oddawanie krwi nie czekają świdniccy krwiodawcy z Klub Honorowych Dawców Krwi działającego przy PZL-Świdnik. Organizują zbiórkę za zbiórką, a podczas ostatniej, która miała miejsce kilka dni temu, oddali 7 litrów tego bezcennego leku. Jak podkreślają organizatorzy była to szczególnie ważna akcja, ponieważ krew zbierano dla ciężko chorej mieszkanki powiatu. Zgłosiło się 21 osób, z czego krew mogło oddać 16. Już dziś krwiodawcy zapraszają na kolejną akcję, która odbędzie się 3 grudnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here