Zapraszają na wielkie zwiedzanie i Noc Muzeów

Już w najbliższą niedzielę, 17 maja, w Wojsławicach odbędzie się kolejne bezpłatne grupowe zwiedzanie atrakcji turystycznych gminy z przewodnikiem. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą spędzić aktywne popołudnie i poznać wyjątkowe miejsca regionu.

Zbiórka uczestników zaplanowana jest na godz. 14.00 przed ratuszem w Wojsławicach. Organizatorzy zapewniają ciekawą trasę, piękne krajobrazy oraz dobrą atmosferę. Udział jest bezpłatny, a dojazd do poszczególnych punktów odbywa się we własnym zakresie pod opieką przewodnika.

– Odwiedzimy miejsca z duszą i klimatem, m.in. Ośrodek Dawnych Kultur i Tradycji w Rozięcinie, Ośrodek Trzech Kultur w Majdanie Ostrowskim, Izbę Tradycji Ziemi Wojsławickiej ze stylową Galerią Na Piętrze, które mieszczą się w dawnej synagodze w Wojsławicach. Uczestnicy zobaczą także malownicze ścieżki edukacyjno-przyrodnicze w Majdanie Starym i Majdanie Nowym, prowadzące przez lessowe wąwozy i tereny pełne naturalnych źródeł – zachęcają organizatorzy.

Pierwsza Noc Muzeów

Dzień wcześniej, 16 maja, Wojsławice zapraszają na Noc Muzeów.

– To pierwsza edycja tego wydarzenia, organizowanego w Izbie Tradycji Ziemi Wojsławickiej, i mamy nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz lokalnych wydarzeń kulturalnych. Wieczór w Muzeum dla dzieci wzbudził ogromne zainteresowanie – miejsca zostały zarezerwowane niemal natychmiast. Od godz. 22.00 zapraszamy dorosłych na wyjątkową noc pełną historii i wspomnień – zachęca GCKSiT.

W programie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem, ekspozycja „Anegdoty Wojsławickie”, czyli opowieści i ciekawostki związane z miejscowością, projekcja koncertu zespołu Symchy Kellera z przyjaciółmi, a także kawa, herbata i ciasto. Wstęp wolny. (w)