Zasiłek nie dla każdego

W tym tygodniu rusza wypłata jednorazowych zasiłków dla uchodźców przebywających na terenie gminy Wola Uhruska. Ale pieniądze wypłacanne przez państwo nie wszyscy dostaną. Zasiłek na powitanie w wysokości 300 zł dostanie na razie 50 osób. Reszta będzie musiała czekać na drugą transzę.

Wnioski o wypłatę trzystu złotych jednorazowej zapomogi w gminie Wola Uhruska złożyło około stu uchodźców z Ukrainy. Wielu z nich liczyło, że pieniądze dostaną jeszcze przed Wielkanocą, ale okazało się, że pierwsze pieniądze zostaną wypłacone w tym tygodniu. Niestety, zasiłku nie dostaną wszyscy.

Jak mówi Janina Kurzydłowska, kierownika GOPS w Woli Uhruskiej gmina dopiero niedawno dostała pierwszą transzę środków przeznaczonych na ten cel. Pieniędzy wystarczy dla 50 osób, które złożyły wnioski jako pierwsze. Kolejne ok. 50 osób na wypłatę świadczenia będzie musiało poczekać. Jak długo? Na razie nie wiadomo.

Osoby z Ukrainy będą mogły też skorzystać z pomocy Banku Żywności. Paczki z podstawowymi artykułami żywnościowymi przyjadą do Woli Uhruskiej pod koniec kwietnia. Planowo transport miał przybyć wcześniej, ale na przeszkodzie stanęły względy logistyczne w postaci braku dojazdu do Urzędu Gminy i hali sportowej, który zablokował remont drogi. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here