Zerwali asfalt i… sobie poszli

Kierowcy złorzeczą na drogowców. A chodzi o ul. Sybiraków. Kilka tygodni temu generalny wykonawca, B.G. Construction z Wólki Tarnowskiej, rozpoczął inwestycję, a po paru dniach… zrobił sobie dłuższą przerwę, pozostawiając drogę w opłakanym stanie. – A my jeździmy po dziurach – denerwuje się nasz czytelnik.

Nie tak dawno rozpoczęła się przebudowa ul. Sybiraków, najbardziej zniszczonego odcinka od Partyzantów do wjazdu na miejski parking. Na tę inwestycję kierowcy czekali z utęsknieniem, bo każdego roku zima i minusowe temperatury dawały się mocno we znaki, doszczętnie niszcząc nawierzchnię. Znajdująca się w ścisłym centrum miasta ulica Sybiraków należała do najbardziej dziurawych w Chełmie. Łatanie dziur nie przynosiło żadnego rezultatu, bo po kilku dniach powstawały nowe.

Miasto na kapitalny remont tej ulicy dostało wsparcie finansowe z Funduszu Dróg Samorządowych. Przetarg wygrała firma B.G. Construction, która całość prac wyceniła na niespełna 400 tys. zł.

Drogowcy zerwali z nawierzchni warstwę asfaltu i wydawało się, że osadzenie krawężników oraz ułożenie nowego dywanika będzie tylko kwestią czasu. Nic mylnego. Od kilku tygodni, na ul. Sybiraków, podobnie jak na Kolejowej, nic się nie dzieje. Kierowcy złorzeczą na drogowców, bo muszą jeździć po dziurawej nawierzchni, niszcząc zawieszenia w swoich autach. – Zastanawiające jest, co się stało, że wykonawca prac zerwał asfalt i nagle sobie poszedł? Zostawił bałagan w samym centrum.

W trakcie ostatnich opadów trudno było przez Sybiraków przejechać i przypomniały mi się stare czasy, lata 80-te, kiedy remont niewielkiego odcinka drogi trwał i trwał, i końca nie było widać. Wbrew pozorom ulica ta jest jedną z najruchliwszych w mieście. W pewnym stopniu łączy południową część miasta z centrum. Tutaj znajduje się największy miejski parking, są sklepy, funkcjonują firmy usługowe. Zastanawiam się, dlaczego urzędnicy na coś takiego pozwalają – mówi nasz czytelnik, oburzony opieszałością ze strony wykonawcy. Jeśli coś się zaczyna, to powinno się od razu skończyć.

Biuro Prasowe Prezydenta Chełma zapewniło, że wykonawca w poniedziałek 5 października wraca do prac i w planach ma roboty brukarskie. Inwestycję realizuje firma B.G. Construction z Wólki Tarnowskiej. Termin zakończenia prac mija 30 października br. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here