Zginął na miejscu

To była chwila. Starszy mężczyzna jechał skuterem za TIR-em. Prawdopodobnie chciał skręcić do Biedronki, ale nie upewnił się, czy nic nie jedzie z naprzeciwka i zjechał w lewo wprost przed maskę wielkiego SUV-a. Zginął na miejscu.

W środę (13 kwietnia) po godzinie 14 dyżurny włodawskiej komendy policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Urszulinie, gdzie na drodze krajowej nr 82 doszło do tragicznego wypadku. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas skręcania w lewo przez 71-letniego motorowerzystę doszło do zderzenia z mercedesem kierowanym przez 44-latkę z powiatu lubelskiego – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Niestety, w wyniku zderzenia mieszkaniec gminy Urszulin poniósł śmierć na miejscu. Kierująca mercedesem z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Wstępna przyczyna wypadku to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez motorowerzystę, ale faktyczny jego przebieg zbada prokuratura – dodaje pani rzecznik.

W miejscu wypadku droga była przez kilka godzin zablokowana, a ruch odbywał się po zorganizowanych objazdach. – Motocykliści stanowią grupę tak zwanych niechronionych uczestników ruchu drogowego, każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie. Dlatego apelujemy o nieprzekraczanie dozwolonej prędkości i jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami – przypomina Tadyniewicz. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here