Zielone Osiedle bez parkingów

Od sierpnia na kilkusetmetrowym odcinku ul. Wolińskiego stanęły znaki zakazujące postoju. Irytuje to mieszkańców „Zielonego Osiedla”.
W ich sprawie interpelację złożył do prezydenta radny Piotr Popiel. Mieszkańcy osiedla nie mogą parkować aut od skrzyżowania z ul. Diamentową aż do ul. Wapowskiego.
– Wystarczyłoby w pobliżu skrzyżowań namalować podwójną linię ciągłą i egzekwować te ograniczenia. A obecne rozwiązanie jest zbyt radykalne – wskazuje radny Piotr Popiel (PiS), który napisał interpelację w tej sprawie do prezydenta.
Dowiedzieliśmy się również, że Zarząd Dróg i Mostów postawił znak na wniosek jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. – Wiemy, że teraz nie podoba się to innym wspólnotom mieszkaniowym, które również funkcjonują na tym terenie. Musi tu zostać wypracowany kompromis. Liczymy w tym zakresie na pomoc rady dzielnicy, która zna zagadnienie najlepiej. W formie uchwały pomoże nam tak zmodyfikować projekt organizacji ruchu by był on satysfakcjonujący dla mieszkańców – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. BCH