Złote Gody

Sześć par z gminy Kamień świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęła się od odnowienia przysięgi małżeńskiej podczas mszy św. odprawionej przez ks. kan. Kazimierza Próchniaka.

Następnie w świetlicy wiejskiej w Kamieniu starosta chełmski Piotr Deniszczuk, wójt gminy Kamień Dariusz Stocki i przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Czerwonka odznaczyli jubilatów medalami Za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

W części artystycznej zaprezentował się zespół śpiewaczy „Rosa” oraz młodzieżowy zespół „Stone”. Dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe przygotowały inscenizację „Tak to było pięćdziesiąt lat temu”.

Złote Gody obchodzili: Ewa i Roman Bernaccy, Maria i Zdzisław Brylewscy, Bożena i Bogdan Śliwińscy, Stanisława i Kazimierz Wawryniukowie, Czesława i Andrzej Wawrynkowie oraz Wanda i Stanisław Onuszczukowie, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli uczestniczyć w uroczystościach; wójt odwiedził ich w domu i wręczył odznaczenia. (opr. sr)