Zmarł sołtys, wielki społecznik

W sobotę (9 stycznia) z powodu Covid-19 zmarł Sylwester Burek, sołtys wsi Przymiarki w gminie Urszulin. W pamięci pracowników Urzędu Gminy, radnych, sołtysów i sąsiadów pan Sylwester zapisał się jako osoba o niezwykle pozytywnej osobowości. Był zawsze pomocny, niezwykle pogodny i otwarty, uśmiechnięty, pracowity.

– Pomimo wielu spraw w 2015 roku pan Sylwester podjął się pomocy i służby innym jako sołtys wsi Przymiarki – wspomina wójt Tomasz Antoniuk. – Przez ten czas był zawsze zaangażowany w sprawy wsi, otwarty na sprawy lokalnej społeczności i jej problemy, zawsze blisko ludzkich spraw. Mieszkańcy wsi Przymiarki ponownie powierzyli mu tę funkcję w 2019 r.

Zawsze niezwykle zaangażowany, służył pomocą i był gotów do działania, pozytywnie nastawiony do wszelkich działań społecznych kierowanych w stronę swojego sołectwa oraz mieszkańców gminy Urszulin. Bardzo poważnie traktował służbę sołtysa, wielokrotnie pomagał rozwiązywać trudne problemy, służył dobrym słowem i poradą, nigdy nie odmówił pomocy. Pozostawił po sobie piękny dorobek jako człowiek i społecznik. Rodzinie i bliskim śp. Sylwestra Burka składamy wyrazy głębokiego współczucia – dodaje wójt.

Sylwester Burek zachorował pod koniec 2020 roku. Trafił do szpitala, gdzie stwierdzono Covid-19. Zmarł 9 stycznia po dwutygodniowej walce z chorobą.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, stanowisko sołtysa Przymiarek pozostanie na razie wolne. Jak mówi T. Antoniuk, gdy narodowa kwarantanna zostanie zdjęta a przepisy dotyczące organizacji zgromadzeń złagodzone, zostanie zorganizowane zebranie wiejskie, którego celem będzie wybór nowego sołtysa. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here