Zmiany w parafiach

Trzy parafie w powiecie włodawskim mają od początku lipca nowych proboszczów.

Ksiądz Marek Śliwa nie jest już proboszczem parafii pw. Nawiedzenia Matki Bożej Kodeńskiej w Żukowie (gm. Włodawa) – decyzją biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy został mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sobieszynie. W jego miejsce przyszedł ks. Artur Wojtkowicz, który dotychczas pełnił posługę w Wojcieszkowie.

Zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Lacku (gm. Hanna) został ks. Michał Pawlonka. Zastąpił go ks. Zbigniew Komoszka, który do tej pory pracował jako wikariusz w parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

Awansem przeniesiono też proboszcza parafii Świętego Stanisława Kostki w Kosyniu (gm. Wola Uhruska), ks. Piotra Chodźko, który teraz będzie posługiwał w sanktuarium w parafii pw. św. Jadwigi w Mokobodach. Wierni bardzo żałują jego odejścia, bo ksiądz Piotr dał się zapamiętać jako bardzo otwarta i empatyczna osoba. To dzięki jego staraniom pozyskana została dotacja na renowację zabytkowego kościoła w Kosyniu, który obecnie jest jedną z najwspanialej zadbanych świątyń w powiecie włodawskim. Proboszczem w Kosyniu został ks. Jacek Pietrucha. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here